Ode nam i zadnji muški predstavnik u singlu: i Borna Ćorić ispao je s Australian Opena

Croatia's Borna Coric hits a forehand to Norway's Casper Ruud during the United Cup tennis tournament in Sydney, Monday, Jan. 1, 2024. (AP Photo/Rick Rycroft)

Crn hrvatski dan na Australian Openu donio je brzi kraj za sve muške predstavnike u singlu. Nakon što je od nastupa odustao Borna Gojo pa odmah u prvom kolu ispali Marič Čilić i hrabri Dino Prižmić, došao je kraj i za Bornu Ćorića koji je imao težak posao.

Ćoriću je ždrijeb u prvom kolu donio dvoboj protiv 17. nositelja i 17. igrača svijeta, Amerikanca Francesa Tiafoea. 25-godišnji Amerikanac sve je riješio u četiri seta i za tri i pol sata igre pa je tako Hrvatska ostala bez predstavnika u singlu prvog Grand Slama sezone.

Ćorić je prvi imao break šansu kod 1-1 u prvom setu, ali Tiafoe je spasio to i svoju prvu šansu iskoristio za 5-3, što je i pretvorio u osvojen prvi set. Najveću priliku propustio je Hrvat u drugoj dionici koju je otvorio sjajno, breakom i s 2-0, ali to je brzo prosuo pa u tie-breaku propustio jednu set lopti u s 9-7 pao u zaostatak od 2-0 u setovima.

Vratio se Ćorić uvjerljivom igrom u trećem setu, dvaput je suparniku uzeo servis i sa 6-2 prepolovio zaostatak, ali u završnici četvrtog seta opet je zadrhtao servis. Tiafoe je napravio break za 4-2, a nakon što je Ćorić to vratio, opet i za 5-3 te je konačno prelomio meč.

Hrvatski ljubitelji tenisa tako pozornost sele s muške konkurencije za žensku i na parove. Sljedeća će na teren Donna Vekić protiv Anastasije Pavljučenkove, dok će Petra Martić protiv Ajle Tomljanović igrati u utorak ujutro.