Novi vladar Bundeslige: Lewandowski je zabio Augsburgu i tako prebacio Müllerov rekord

22 May 2021, Bavaria, Munich: Football: Bundesliga, FC Bayern M'nchen - FC Augsburg, Matchday 34 at Allianz Arena. Munich's Serge Gnabry (2vl) celebrates his goal to make it 2-0 with David Alaba (l) and Robert Lewandowski. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fu'ball Liga and the DFB Deutscher Fu'ball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo by: Matthias Schrader/picture-alliance/dpa/AP Images

Što se tiče naslova prvaka i mjesta kojih vode u Ligu prvaka, u Bundesligi je prije posljednjeg kola sve bilo odlučeno. Bayern je osvojio novu titulu, a u najelitnijem europskom klupskom natjecanju sljedeće će mu se sezone pridružiti RB Leipzig, Borussia Dortmund i Wolfsburg. Današnji susret s Augsburgom po mnogočemu je bio revijalan: trener Hansi Flick opraštao se od minhenske svlačionice, ali i dugogodišnji igrači poput Davida Alabe, Jérômea Boatenga i Javija Martíneza.

S druge strane, ubojiti Robert Lewandowski mogao je samo jednim zgoditkom prebaciti rekord Gerda Müllera od 40 golova postignutih u jednoj sezoni njemačkog prvenstva. I eto, Bayern je slavio 5-2, a Poljak je uspio poentirati i to na samom kraju…

Poveli su Bavarci u devetoj minuti kada je gostujući kapetan Jeffrey Gouweleeuw utrpao loptu u vlastitu mrežu nakon što je Lewa zakasnio na prizemnu loptu u peterac, a već do kraja poluvremena imali su vodstvo 4-0: u 23. minuti odbijanac je nakon nekoliko promašaja svojih kolega u gol pospremio Serge Gnabry, a Manuel Neuer dvije je minute kasnije obranio kazneni udarac.

Rezultat 3-0 na semafor je u 33. minuti postavio Joshua Kimmich sjajnim udarcem s 20-ak metara, a novo podebljanje prednosti u 43. je minuti osigurao Kingsley Coman.

Augsburg je u drugom poluvremenu došao do dva pogotka preko Andréa Hahna u 67. i Floriana Niederlechnera u 71. minuti. Što se Lewe tiče, on je prema Augsburgovu golu šutirao ukupno 10 puta i pritom promašio dvije velike prilike, a činilo se da ipak neće uspjeti prebaciti rekord.

Međutim, u 90. minuti natrčao je na odbijanac poslije silovitog šuta Leroya Sanéa, zabio i tako došao do mitske brojke 41. Veliki Gerd je otišao u povijest, a Lewa je postao apsolutni vladar njemačkog prvenstva.

Završilo je, tako, 5-2, a Bayern može na zasluženi godišnji…