Njemačka igra odlično i izgleda opasno. U to smo se mogli uvjeriti i danas protiv Mađarske

Domaćin je pobijedio i osigurao prolazak u osminu finala

Fussball Euro 2024 Gruppe A 19.06.2024 Deutschland - Ungarn Jubel Deutschland nach dem Tor zum 1-0 durch den Torschuetzen Jamal Musiala re und Ilkay Guendogan li. *** Soccer Euro 2024 Group A 19 06 2024 Germany Hungary Cheering Germany after the goal to 1 0 by goal scorer Jamal Musiala right and Ilkay Guendogan left

Njemačka je danas u Stuttgartu nastavila dobre igre na domaćem Euru 2024 pa je ugostila Mađarsku i upisala više-manje rutinsku pobjedu (2-0).

Premda nisu pregazili suparnike kao na otvaranju protiv Škotske — a to, da budemo iskreni, nismo baš ni očekivali da će se dogoditi — Nijemci su prezentirali dobru, ozbiljnu, dinamičnu igru koja je plijenila pozornost lijepim akcijama i kombinacijama. Današnjim trijumfom otišli su na šest bodova i tako zapravo osigurali osminu finala.

Nije počelo toliko raspoloženo; Mađari su odmah pritisnuli, kao što su i morali nakon poraza od Švicarske u prvom kolu. Hrvatski susjedi krenuli su u utakmicu raspucano i bravurozno, ali Njemačka je to vrlo brzo kaznila — igrala se 22. minuta kada je Jamalu Musiali, poslije velike gužve i nesnalaženja mađarskih braniča u šesnaestercu, loptu proslijedio kapetan İlkay Gündoğan, a mladi Bayernov ofenzivac namjestio se na desnicu i opalio.

Uz malo sreće je zabio — lopta još dirala i gredu te mađarskog braniča — ali gol se pripisao njemu i sjajni Musiala tako je postao prvi igrač na aktualnom Euru koji je zabio dva gola. Više o tome možete pročitati (i pogledati) OVDJE.

Mađari su pokušali brzo odgovoriti pa je Dominik Szoboszlai, za kojeg se iz aviona vidi da je jedina prava klasa u toj reprezentaciji, u 25. minuti fenomenalno opalio iz slobodnog udarca. Loptu je Manuel Neuer doslovno morao vaditi iz gola i naposljetku je uspio u tom naumu, ali Njemačka je poslije toga krenula u dominaciju i Mađarska se više nije uspjela izvaditi.

Mađari prijetili, ali Njemačka je prelomila utakmicu

Tako smo vidjeli nepriznat gol Rolanda Sallaija za 1-1 u sudačkoj nadoknadi prvog dijela; taj je pogodak poništen zbog zaleđa, a Barnabás Varga u 60. minuti jednostavno nije bio precizan u pokušaju glavom s nekih sedam metara.

Njemačka je na kraju prelomila utakmicu u 67. i to sjajnom sekvencom u nekoliko poteza koja je rezultirala tako da je Maximilian Mittelstädt dao povratnu loptu s lijeve strane, a kapetan Gündoğan, koji zasad igra odličan turnir, pogotku donio i asistenciju te poentirao za 2-0.

Tada je sve bilo riješeno; Njemačka će u trećem kolu htjeti potvrditi prvo mjesto protiv Švicarske koja bi mogla biti i najozbiljniji suparnik u ovoj skupini, a Mađari će do trećeg mjesta u skupini i troboda pokušati doći protiv Škotske. Međutim, i tada će šanse za prolazak biti male…

Sve u svemu, u tom kontekstu ćemo biti pametniji nakon večerašnjeg ogleda Škotske i Švicarske.