Nizozemci su poludjeli, smatraju da su u ovoj situaciji pokradeni. Je li trebalo priznati gol?

Sporna situacija u Leipzigu

Soccer Football - Euro 2024 - Group D - Netherlands v France - Leipzig Stadium, Leipzig, Germany - June 21, 2024 France's Mike Maignan and Netherlands' Denzel Dumfries look on as Netherlands' Xavi Simons scores their first goal before it is disallowed after a VAR review REUTERS/Lisi Niesner     TPX IMAGES OF THE DAY

Nizozemska i Francuska odigrale su 0-0 u drugom susretu grupe D na Euru, ali vuku se repovi nakon te utakmice. Pao je jedan pogodak, i to onaj Xavija Simonsa koji bi možda bio vrijedan i pobjede te iznenađenja Oranjea da nije poništen.

Naime, kod tog udarca u 69. minuti Denzel Dumfries ostao je u zaleđu, a VAR suci procijenili su da je on dovoljno smetao golmanu Mikeu Maignanu i tako utjecao na igru. Nakon višeminutne provjere pogodak je tako poništen te je rastužen nizozemski dio tribina.

I premda je utakmica završila, Nizozemci se ne mire s tom odlukom. Čak je i izbornik Ronald Koeman istupio u javnosti nakon utakmice i rekao da je gol po njemu legalan, a prozvao je i VAR suca Stuarta Attwella za dugu provjeru.

“Dumfries u zaleđu, ali ne ometa golmana”

“On je bio u zaleđu, ali nikako nije ometao golmana”, kaže Koeman. “To znači da pogodak mora vrijediti. Trebalo im je pet minuta da to provjere jer je situacija teška? Kratko sam razgovarao sa sucem koji je rekao da je zaleđe, ali onda sam u svlačionici sam pogledao situaciju i donio mišljenje.”

Neki X profili koji se inače bave odlukama VAR sudaca u Premier ligi također su analizirali situaciju i tvrde da Dumfries nije ometao Maignanov pogled na situaciju, kao i da uopće nije išao na tu loptu niti je pokušao obraniti.

Sa svojim izbornikom složio se i Virgil van Dijk koji je također kazao da je pogodak morao vrijediti, dok je francuski izbornik Didier Deschamps uvjeren kako je odluka dobra.

A što vi kažete? Situaciju još jednom možete pogledati OVDJE.