Nitko poput Luke: Dončić je sedmi put ove sezone zabio barem 40 poena, što je najviše u NBA ligi

Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) reacts to a play during the second half of an NBA basketball game against the Portland Trail Blazers in Dallas, Wednesday, Jan. 3, 2024. (AP Photo/LM Otero)

I što je još novoga u NBA ligi? Ne previše jer Luka Dončić nastavlja svoju dominaciju. Slovenac je u zadnje vrijeme posebno nadahnut, pogotovo otkako je postao otac, a još je jednom demonstrirao da mu praktički nema ravnog kad je zaista raspoložen.

Žrtva su ovoga puta bili Portland Trail Blazers. Dončićevi Dallas Mavericks ušli su u susret puni motiva zbog nedavnog poniženja i minusa od 37 razlike protiv Utah Jazza, ali i tek jedne pobjede u četiri susreta prije ovog pa se očekivala eksplozija Slovenca.

Ona se i dogodila. Dončić je već u prvom poluvremenu išao do 30 poena, 40 je skupio već u trećoj dionici da bi onda malo stao i odmorio jer razlika je na ulasku u zadnjih 12 minuta bila već ogromnih 30 poena prednosti za Dallas.

Dončić je tako 41 poen skupio za samo 30 i pol minuta na terenu, a iz igre je gađao 13/21 uz 11/14 s linije bacanja. Dodao je tome i šest skokova te pet asistencija, a ovo mu je bila već sedma ovosezonska utakmica s 40 ili više poena. Po tome predvodi čitavu NBA ligu.

Od velike je pomoći bio i Kyrie Irving koji je odigrao drugu utakmicu od povratka nakon ozljede pete. Irving je također na kraju odmarao pa je igrao manje od 30 minuta, a zabio je 29 poena uz devet skokova i pet asistencija. Ukupno je dinamični duo iz igre šutirao 23/40, a zajedno su Kyrie i Luka zabili osam trica.

Na kraju je rezultat kazao 126-97 za Dallas koji se ovom pobjedom popeo na omjer 20-15 i sedmo mjesto Zapada. Portland je pri dnu na 9-24, a u porazu je ponajbolji pojedinac bio Anfernee Simons s 15 poena, pet skokova i tri asistencije. Zaista skromno…