Ništa od iznenađenja u Beogradu. Evo s kim će Zadar igrati u doigravanju ABA lige

Zadar je danas, u posljednjem kolu osnovne sezone ABA lige, izgubio od Partizana 113-74 i tako se može okrenuti doigravanju.

Zadrani su i prije ove utakmice znali da će završiti osnovnu sezonu na šestom mjestu ligaškog poretka s obzirom na dva poraza u dva ranija kola, ali utakmica je imala formalni rezultatski značaj jer je Partizan trebao pobijediti kako bi izbjegao upravo goste iz Hrvatske u četvrtfinalu i preskočio Budućnost na drugom mjestu.

To se, na kraju, dogodilo iznimno uvjerljivo. Zadar je zapravo vrlo dobro ušao u utakmicu i dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine prešao u vodstvo tricom Karla Žganeca, ali Partizan je zatim nanizao seriju 11-0 i tako dominantno zaključio početnih 10 minuta igre.

Zadar nakon toga više-manje nije mogao ništa i Partizan je bio potpuno nadmoćan, a do kraja se razgoropadio u drugom poluvremenu i na kraju otišao preko 100 poena. Beograđani su to Zadranima zadnji put napravili u siječnju prošle godine, također na domaćem parketu.

Kraj utakmice u Štark Areni.#IgrajZadre

Posted by KK Zadar on Monday, April 8, 2024

Najviše poena u gostujućem sastavu uvalili su Žganec i Dario Drežnjak s 15, Lovro Mazalin imao je jedan manje, a Luka Božić, o čijem se transferu piše u kontekstu realizacije (više o tome OVDJE), odigrao je nešto slabiju partiju u odnosu na uobičajeno pa je ubacio 10 poena, jednako toliko asistencija uz pet skokova.

Spomenimo i da je hrvatski reprezentativac Jaleen Smith postigao 16 poena za Beograđane; samo je Aleksa Avramović (18) skupio više.

Ovaj rezultat Zadrane tjera na Budućnost; prva utakmica odigrat će se u Podgorici 12. travnja. Ostale parove četvrtfinala čine Crvena zvezda i SC Derby, Mega i Cedevita Olimpija te Partizan i Igokea.