Ništa-ništa. Srbija je bez ispaljenog metka ispala protiv Danske koja prolazi s drugog mjesta

Srbija se s dva boda oprašta od Eura

Sasa Lukic 22 Serbien, Daenemark vs. Serbien, Fussball, UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024, Gruppenphase, 3. Spieltag, 25.06.2024 Muenchen Bayern Deutschland *** Sasa Lukic 22 Serbia , Denmark vs Serbia, Football, UEFA Euro 2024, Group stage, Matchday 3, 25 06 2024 Munich Bavaria Germany Copyright: xkolbert-press/ChristianxKolbertx

Dvije utakmice grupe D zaključile su program dana na Europskom prvenstvu. Dok je Engleska igrala sa Slovenijom, Srbija se obračunavala s Danskom. Srbi su u utakmicu došli s jednim bodom kojeg su zaradili iz utakmice sa Slovenijom, dok su Danci došli s dva boda iz dva remija. Utakmica je završila rezultatom 0-0 i nije ponudila veće zanimljivosti.

Na prvo veće uzbuđenje čekali smo 15 minuta. Alexander Bah je imao dobru priliku, no njegov udarac s glavom išao je preko gola. Od tada smo većinski gledali dominaciju Danaca koji su imali nekoliko solidnih pokušaja, ali sama utakmica nije polučila veće zanimljivosti. Srbi su s druge strane bili potpuno sterilni prema naprijed.

Srbija je igrala pod imperativom pobjede i u nastavku su izašli u nešto izravnijem izdanju. U 53. minuti uspjeli su zabiti nakon što je Joachim Andersen pospremio loptu u vlastitu mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa Luke Jovića u izgradnji akcije. Danci su nastavili prijetiti pretežito udarcima iz daljine, no to nisu bile opasne situacije.

Nakon dvije iznimni uzbudljive utakmice koje smo gledali u poslijepodnevnom terminu, dvije večernje utakmice bile su razočaravajuće. Osobito je poražavajuća činjenica da su izabranici Dragana Stojkovića Piksija upisali svega dva udarca u situaciji u kojoj hitno traže pogodak. Najzanimljiviji trenutak bio je na koncu utakmice kad je Aleksandar Mitrović ušao u užarenu raspravu zbog uvjerenja da je na njemu skrivljen jedanaesterac. Osim toga valja istaknuti i obrambenu reakciju Andrije Živkovića koji je s par metara udaljenosti spriječio potencijalni pogodak Danske.

Unatoč opsadi Schmeihelova gola na koncu susreta, Srbi nisu došli do kasnog gola i utakmica je završila bez pogodaka. Od ove dvije ekipe zadovoljnija će svakako biti Danska koja je s tri boda izborila prolazak, dok je za Srbiju na posljednjem mjestu natjecanje gotovo.