Nije li to malo previše? Neobično duga nadoknada nizozemskog suca razljutila je Vatrene

Hrvatska je primila odlučujući gol u 97. minuti

Čim je nizozemski sudac Danny Makkelie odredio nadoknadu drugog poluvremena od čak osam minuta, dobar dio stadiona u Leipzigu bio je razočaran time. Pogotovo se to tiče navijača koji su cijeli dan fanatično pjevali i kroz cijelu utakmicu bodrili hrvatsku reprezentaciju, a na kraju su bili veoma žalosni zbog vjerojatno ispadanja s Eura.

Naime, Italija je u sedmoj minuti dodatka došla do toliko željenog izjednačenja te s konačnih 1-1 ostala na drugom mjestu. Točnije rečeno, Vatreni su samo 42 sekunde prije kraja utakmice ostali bez plasmana u knockout fazu, tad je Mattia Zaccagni nevjerojatnim udarcem svladao Dominika Livakovića i postavio taj konačni i za Hrvatsku kobni rezultat.

Očekivano, odmah su uslijedili brojni protesti iz našeg tabora, najžustriji je u tome bio baš kapetan Luka Modrić. Niti njemu nije bilo jasno gdje je nizozemski arbitar pronašao razloge za toliku nadoknadu, jer kroz drugo poluvrijeme baš i nije bilo previše praznog hoda. Jedina dulja situacija bez igre bila je ona iz 52. minute, kad je Makkelie bio u komunikaciji s VAR-sobom.

Otišao je tad i do ekrana te dodatno pogledao situaciju iz koje je Hrvatska dobila kazneni udarac, no tu nije proteklo više dvije ili maksimalno tri minute. Ostat će tako brojni repovi nakon ove Nizozemčeve odluke, a i kroz utakmicu je bilo nekoliko dvojbenih poteza…