Nezgodna večer za Fantasy: Salah je promašio penal, a Liverpool je izgubio od Leicestera

Leicester City v Liverpool - Premier League - King Power Stadium Leicester City goalkeeper Kasper Schmeichel saves a penalty from Liverpool s Mohamed Salah during the Premier League match at the King Power Stadium, Leicester. Picture date: Tuesday December 28, 2021. EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or live services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. PUBLICATIONxNOTxINxUKxIRL Copyright: xNickxPottsx 64525806

Liverpool je u večerašnjoj utakmici 20. kola Premier lige otišao u goste Leicesteru koji posljednjih dana, ukoliko ne računamo razbijanje Newcastlea (4-0), baš i nije u najboljoj formi. Ipak, Lisice su na svom King Poweru pokazale kako točno mogu zapapriti suparnicima i slavile (1-0) pod palicom Brendana Rodgersa, a Redsi su promašili nekoliko vrlo obećavajućih prilika.

Dinamična utakmica u prvom nam je poluvremenu donijela ukupno 16 udaraca prema golu od kojih je 11 bilo gostujućih, a najbolju priliku Liverpool je dočekao u 16. minuti. Wilfried Ndidi tada je skrivio penal nad Mohamedom Salahom koji je postavio loptu na bijelu točku i krenuo sam izvesti najstrožu kaznu, ali njegov pokušaj pročitao je Kasper Schmeichel. Još veći promašaj uslijedio je iz odbijanca kada je Egipćanin glavom tukao u prazan gol na nekih šest metara udaljenosti, ali lopta je pogodila gredu. Inače, Salahu je ovo bio tek drugi promašeni jedanaesterac u engleskom prvenstvu i prvi poslije utakmice s Huddersfieldom 2017. godine.

Schmeichel je skupio nekoliko vrlo važnih obrana od kojih se ističe i ona iz 32. minute kada je obranio još jednu dobru Salahovu šansu, a Redsima se u drugom poluvremenu osvetila nepreciznost.

Leicester je u 58. minuti poveo iz svojeg prvog (i jedinog) udarca unutar okvira gola. Kiernan Dewsbury-Hall tada je iskoristio otvoren prostor na lijevoj strani i uposlio Ademolu Lookmana koji je poentirao za domaću prednost. Engleskom krilu to je bio treći ovosezonski zgoditak u Premier ligi…

Liverpool je, naravno, krenuo po izjednačenje, a pritisak je doživio vrhunac u posljednjih pet minuta. U 86. minuti danski je vratar nogom skinuo pokušaj Virgila van Dijka u bliži kut, a Lisice su uspjele zadržati vodstvo u susretu koji bi se mogao pokazati iznimno važnim.

Naime, vodeći Manchester City, zahvaljujući Leicesteru, pobjegao je Redsima na šest bodova prednosti, koliko ima i u odnosu na Chelsea. Svi znamo da Građane nije nimalo lako stizati na tablici…