Nestao u 600 sekundi: Balotelli je sinoć ušao s klupe, u 10 minuta riješio utakmicu i dobio žuti

Photo Alessandro Garofalo/LaPresse May 01, 2021 Salerno, Italy soccer Salernitana vs Monza - Italian Football Championship League BKT 2020/2021 - Arechi stadium. In the pic: Mario Balotelli AC Monza / celebrates after scoring goal 1-3 PUBLICATIONxNOTxINxITAxFRAxCHN Copyright: xAlessandroxGarofalo/LaPressex

Monza je sinoć s 3-1 u gostima pobijedila Salernitanu i došla do druge uzastopne pobjede u pokušaju da izbori promociju u Serie A.

Talijanski drugoligaš trenutno se nalazi na četvrtom mjestu u Serie B, tri boda ispod drugog Leccea, protiv kojeg igra sljedeću utakmicu, tri kola prije kraja. Borba za prvu ligu bit će žestoka do samog kraja.

Pobjedu nad Salernitanom Silvio Berlusconi može zahvaliti nekadašnjem talijanskom reprezentativcu i svima omiljenom Mariju Balotelliju, koji je pokazao djelić svog talenta u epizodnoj ulozi na samom kraju utakmice.

Balotelli je u igru ušao u 80. minuti, kada je rezultat još bio izjednačen. Minutu kasnije zabio je za 2-1, a ubrzo zatim zaradio i žuti karton. Svoj dan je zaokružio drugim pogotkom, u sučevoj nadoknadi. Dva komada i žuti karton u 10 minuta.

Balotelli je u Monzu došao prošlog prosinca, ali se nije baš naigrao; problemi s fizičkom spremom pri dolasku i dvije različite ozljede mišića ostavile su ga na tek 397 minuta i devet nastupa u ligi. Sinoć je poduplao svoj dosadašnji učinak i sada ima četiri gola.