Neće nitko Sarriju govoriti koliko će Ronaldo igrati. Portugalac je opet zamijenjen

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) reacts next to AC Milan's Italian defender Alessio Romagnoli during the Italian Serie A football match Juventus vs AC Milan on November 10, 2019 at the Juventus Allianz stadium in Turin. (Photo by Marco Bertorello / AFP)

Prije samo četiri dana, u utakmici protiv moskovskog Lokomotiva u Ligi prvaka, Maurizio Sarri pokazao je u smjeru Cristiana Ronalda. Dao mu je naredbu da u 82. minuti susreta, pri rezultatu 1-1, napusti travnjak. Portugalski as to je i napravio primjetno ljutit zbog odluke na kakvu nije naviknut. Deset minuta kasnije Douglas Costa postigao je pobjednički pogodak.

Sarri je nakon utakmice nudio pomirljive tonove umanjujući buku koja je nastala Ronaldovim nezadovoljstvom što prije posljednjeg zvižduka napušta teren. Upakirano je sve bilo u brigu za portugalskog asa i njegovo bolno koljeno.

Danas je Sarri potez ponovio.

Samo puno ranije, u 55. minuti utakmice protiv Milana pri uvodnom rezultatu. Ronaldov učinak tijekom igre kroz nekoliko statističkih podataka izgleda ovako: jedan udarac u okvir gola, jedan uspješan od dva pokušana driblinga, 40 dodira s loptom i 75 posto preciznosti u dodavanjima kojih je imao 21. Dobio je Ronaldo dva od četiri duela na travnjaku i jedini u koji je ušao u zraku, posjed je svojim potezima Milanovoj momčadi prepustio 13 puta, pretprio je jedan prekršaj, jednom se našao u zaleđu i jednom bio predriblan.

Ostao je na šest postignutih pogodaka u 14. ovosezonskom nastupu za talijanske prvake.

Pamtimo i njegova bolja izdanja. Koljeno ili nešto drugo? U to ne ulazimo. Ali bilježimo zvižduke dok je napuštao travnjak.

Juventus je poveo 1-o u 77. golom Paula Dybale, igrača koji je zamijenio Ronalda u igri. Tim rezultatom utakmica je i završila.