Ne mogu jedno bez drugog: Morati je protiv Spezije VAR jedan gol priznao i jedan poništio

U šestom kolu Serie A Juventus je, nakon dva uzastopna remija, u gostima. uvjerljivo pobijedio Speziju 4-1.

Juventus je poveo u 14. minuti golom Álvara Morate. Juventus je izigrao obranu Spezije i Weston McKennie je s desnog ruba kaznenog prostora Morati namjestio čisti zicer.

Oglasio se, međutim, VAR i Morati je kroz glavu vjerojatno prošlo nešto u stilu “bože, zar opet?”… Naime, VAR mu je protiv Barcelone zbog zaleđa poništio tri gola, a po jedan gol mu je poništen i u posljednje dva kola Serie A. Ovoga puta, međutim, zaleđa nije bilo.

Ali ga je zato bilo deset minuta kasnije… Morata je primio loptu par metara u polovici Spezije — i nekoliko centimetara u zaleđu — i stigao zatim do kaznenog prostora odakle ja zabio za 2-0. Oglasio se VAR i ovoga je puta, međutim, zaleđa bilo.

Tomasso Pobega poravnao je na 1-1 u 32. minuti, ali Juve je posao obavio u drugom poluvremenu.

Cristiano Ronaldo zabio je u svom povratku, odnosno u 59. minuti za 2-1, Adrien Rabiot povisio je osam minuta kasnije na 3-1, a priču je kraju priveo Ronaldo svojim drugim golom, iz penala u 76. minuti.