Navijači Union Berlina proslavili su prvu pobjedu u Bundesligi. Da, protiv Borussije Dortmund

Povijesni dan na stadionu An der Alten Försterei.

Naime, Union Berlin stigao je do prve pobjede u Bundesligi, u trećem kolu prvenstva protiv Borussije Dortmund (3-1). Možete li zamisliti bolji povod za slavlje navijačima čija se ljubav prema klubu mjeri nekim posebnim kriterijima. Danas je to izgledalo ovako:

Malo tko je davao ozbiljnije šanse Unionu prije početka utakmice, a na kraju je pala pobjeda s dva gola razlike.

Marius Bülter doveo je Union u vodstvo u 22. minuti, ali samo tri minut kasnije Paco Alcacer poravnao je na 1-1. Činilo se nakon toga da će se utakmica raspetljati prema dobro poznatom modelu — brzo izjednačenje jače momčadi i ne puštanje noge s gasa, barem ne dok se ne ostvari prednost od dva ili tri gola…

Ali Union je izdržao do poluvremena. Zatim je u 50. minuti Bülter zabio još jednom, a u 75. minuti Sebastian Andersson povisio je na 3-1.

Petnaest minuta kasnije slavlje je moglo početi. Ne bismo imali ništa protiv da smo večeras u Berlinu.