Naslov obranjen: Cibona je nadigrala Cedevitu Junior i osvojila Krešin kup po rekordni deveti put

18.02.2023., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Zavrsni turnir SuperSport kupa Kresimir Cosic, finale, KK Cedevita junior- KK Cibona. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Ovogodišnji Kup Krešimira Ćosića stigao je svom kraju u Košarkaškom centru Dražen Petrović. Okupljeni gledatelji svjedočili su reprizi prošlogodišnjeg finala između Cedevite Junior i Cibone koja je tražila obranu naslova i rekordni deveti trofej u tom natjecanju, a on je i stigao uvjerljivom pobjedom 86-66.

Prva četvrtina većinom je protekla u egalu, no Cibona je na njezinu kraju i početku druge dionice igre nanizala seriju 12-0 i priskrbila lijepu prednost koju je do poluvremena pojačala na 14 razlike. Cedevita je uzvratila u trećoj četvrtini i spustila se na jednoznamenkasti deficit, a u posljednjih 10 minuta ušla je tricom Renata Serdarušića koja ju je dovela na minus pet.

Međutim, Vitamini su nakon toga samo stali; Cibona je u nastavku nanizala čak 18 vezanih poena i time potpuno riješila utakmicu, a Cedevita je bez koša provela otprilike sedam minuta.

Najbolji strijelac utakmice bio je Borna Kapusta s 27 poena, a imao je i osam asistencija. Filip Bundović zaustavio se na 17, a s druge je strane najproduktivniji bio Jakov Mustapić s 20 poena. Renato Serdarušić skupio ih je 10 uz sedam skokova, a prekaljeni Krunoslav Simon imao je osam pogodaka.

Cibosi su time osvojili svoj rekordni deveti naslov u Krešinu kupu. Dosad su bili izjednačeni sa Zadrom koji, naravno, ostaje na osam, a po sedam bilježi Cedevita Junior koja je sljednik bivše Cedevite.