Nakon prve utakmice NBA finala svi pričaju o ovom čovjeku. Kada vidite što je izvodio, bit će vam jasno i zašto

Ovo nitko u finalu nije napravio još od Tima Duncana 2003.

Jun 6, 2024; Boston, Massachusetts, USA; Boston Celtics guard Jaylen Brown (7) dunks the ball against the Dallas Mavericks during the second quarter of game one of the 2024 NBA Finals at TD Garden. Mandatory Credit: Peter Casey-USA TODAY Sports

Boston Celtics ubilježili su pobjedu u prvoj utakmici NBA finala protiv Dallas Mavericksa na domaćem parketu u TD Gardenu, a učinili su to uvjerljivo, rezultatom 107-89.

Boston je otpočetka pokazao kako ima puno širi izbor igrača pa je već nakon prve četvrtine imao 17 poena razlike, a na poluvrijeme je otišao s plus 21. Dallas je u nastavku uspio ponešto smanjiti taj minus, ali Celticsi su jednostavno bili efikasniji u svim poljima i tako uspješno otvorili finalnu seriju.

Luka Dončić, koji je završio susret s 30 poena i 10 skokova, nije mogao sam vući momčad — dovoljno je spomenuti da su Celticsi ubilježili jednako blokova koliko Mavsi asistencija. Boston je, s druge strane, imao nekoliko prevaga. Međutim, Jaylen Brown najveća je tema poslije prvog ogleda finala; bio je najbolji strijelac Celticsa s 22 poena, šest skokova i dvije asistencije, a oduševio je poster zakucavanjem preko dvojice u drugoj četvrtini.

Brown je ubilježio i tri ukradene lopte uz tri blokade što je posljednji u prvoj utakmici finala napravio Tim Duncan 2003., a tako je postao prvi Bostonov igrač još od Kevina Garnetta 2012. koji je u playoff utakmici upisao barem 20 poena, tri skoka i jednako toliko blokada.

Važan je, moramo reći, bio i Kristaps Porziņģis koji se vratio s 20 poena i šest skokova, a Jayson Tatum skupio je 16 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Druga utakmica igra se u noći s nedjelje na ponedjeljak, također u TD Gardenu, a serija se potom seli u Teksas.