Muke po Nani: Bilićev Watford primio je gol u nadoknadi za petu utakmicu bez pobjede u nizu

Watford v Millwall - Sky Bet Championship - Vicarage Road Watford manager Slaven Bilic centre claims the ball during the Sky Bet Championship match at Vicarage Road, Watford. Picture date: Monday December 26, 2022. EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or live services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. PUBLICATIONxNOTxINxUKxIRL Copyright: xStevenxPastonx 70375023

Nikako da Slaven Bilić s Watfordom uhvati pravu formu i uđe u nekakvu seriju koja bi ga približila osiguravanju mjesta u doigravanju za Premier ligu. Štoviše, Nane i njegovi nogometaši u negativnom su nizu od pet utakmica bez pobjede.

Dok su oči nogometnog svijeta bile uprte u Ligu prvaka, činilo se da će negativnom nizu doći kraj i to kod vodećeg Burnleya jer Watford je do duboko u nadoknadi imao 1-0 i pobjedu u džepu zahvaljujući Joãu Pedru koji je zabio u 32. minuti.

No, momčad koju s klupe vodi Vincent Kompany izjednačila je u petoj minuti nadoknade pogotkom Michaela Obafemija, irskog napadača kojem je ovo bio tek drugi nastup za klub i 23. minuta provedena na terenu od dolaska iz Swanseaja.

Bilić tako od slavlja nad Blackpoolom 14. siječnja ne zna za pobjedu i zaokružio se cijeli mjesec. Sreća u nesreći je da su se neki bodovi ipak skupili jer od tih pet utakmica četiri su remija i poraz tek od Middlesbrougha.

No, Burnley na vrhu daleko bježi sa 69 bodova, Sheffield United je drugi sa 61 i oni bi svakako trebali direktno u Premier ligu. Bilićeva momčad trenutno je šesta s 47 bodova i drži posljednje mjesto za doigravanje, ali ima utakmicu ili dvije viška i tek po bod ili dva prednosti u odnosu na pratnju koja seže sve do devetog mjesta.

Čeka tako Watfordovce i Nanu bespoštedna borba za osiguravanje mjesta u ovih preostalih 14 kola, a određena im satisfakcija može biti to što su na konopcima držali Burnley kojem je ovo prvo prosipanje bodova u ligi još od studenog i poraza od Sheffielda.