Može li Tušo u posljednji juriš? Lorient je dobio PSG usprkos bizarnom Mbappéovom golu

PARIS, FRANCE - APRIL 30: Montassar Talbi of FC Lorient during the Ligue 1 Uber Eats match between Paris Saint Germain and FC Lorient at Parc des Princes stadium on April 30, 2023 in Paris, France. (Photo by Tnani Badreddine/DeFodi Images)

Ludu utakmicu odigrali su PSG i Lorient u 33. kolu Ligue 1. Uz veliko iznenađenje i pobjede gostiju u hendikepu s igračem više, možda i najveća bizarnost dvoboja na Parku prinčeva je ludi gol Kyliana Mbappéa.

Brzo se PSG našao u rupi, već u prvih 20 minuta primio je gol i ostao s igračem manje. Achraf Hakimi zaradio je žute kartone u petoj i 20. minuti, a pet minuta ranije Enzo Le Fée s 13 je metara završio sjajnu Lorientovu akciju za 1-0.

No, onda je PSG na bizaran način izjednačio. Mbappé je bio u jednom driblingu gdje je srušen, ali bez sudačke reakcije. Ostao se Francuz malo žaliti, a onda je vratar uzeo loptu i krenuo je ispucati. No, ostavio je loptu na travnjaku taman prije ispucavanja, a Mbappé ju je ukrao i zabio na praznu mrežu uz ogromne proteste gostiju.

Ipak, nije to bio okidač za preokret jer u 39. je Darlin Yongwa pospremio loptu u mrežu nakon novog sjajnog prodora s desne strane pa niskog ubačaja na peterac.

Na odmor se otišlo s vodstvom Lorienta, a u nastavku novi kaos. Zabio je u 86. minuti Bamba Dieng uslijed PSG-ovog pritiska, ali taj je pogodak poništen na VAR-u. Krenuli su u završnici zato Parižani svom silinom u napad, ali malo su zaboravili na obranu.

Zato je u 89. uslijedila nova kontra, i to nakon kornera. PSG je to očajno obranio pa su trojica gostiju jurnula na Gigija Donnarummu. Skoro su uprskali jer Talijan je obranio prvi šut, ali Dieng ipak gura loptu u mrežu za 3-1.

Tako je i završilo pa je PSG upisao šesti poraz sezone. I dalje Parižani imaju osam bodova viška nad Marseilleom, ali u ako Igor Tudor i njegovi pobijede Auxerre večeras, u posljednjih pet kola ući će se sa samo pet bodova razlike.