Mladi Vatreni ponovno poraženi. Golove primaju kao od šale

Novi debakl Skočićevih trupa

11.06.2024., Sesvete - Hrvatska (U-21) - Svedska (U-21). Dragan Skocic. (11.06.2024., Sesvete - Hrvatska (U-21) - Svedska

Hrvatska U-21 reprezentacija odigrala je i drugu prijateljsku utakmicu u posljednja četiri dana. Nakon što je u petak poražena u Vrbovcu od Irske s 3-2, u današnjem dvoboju u Sesvetama mlada hrvatska reprezentacija izgledala je još lošije i primila pet pogodaka protiv švedskih vršnjaka.

Ovo je treći poraz zaredom mladih Vatrenih, a prije Irske izgubili su još i od portugalske U21 reprezentacije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2025. i to s visokih 5-1. Ono što najviše brine je vrlo propusna obrana koja je u posljednje tri utakmice primila čak 13 golova.

Švedski mladići poveli su već u sedmoj minuti dvoboja bombom Huga Bolina s nekih 20-ak metara. Nakon par prilika s obje strane Hrvatska se vratila u igru kada je poentirao varaždinski prvotimac Luka Škaričić kojeg je odlično proigrao jedan od raspoloženijih u našim redovima Lovro Zvonarek. Pred kraj prvog dijela Hrvatska dolazi u vodstvo kada je iz jedanaesterca zabio Matija Frigan.

Prvo poluvrijeme je Hrvatska držala nekakav egal u igri da bi Šveđani u drugom poluvremenu preuzeli potpunu kontrolu, nedopustivši mladim Vatrenima da previše ugroze švedskog čuvara mreže. U razmaku od samo dvije minute Šveđani pogocima Gula i Bolina dolaze do potpunog preokreta, da bi do kraja dvoboja još dva puta poentirali ostavivši hrvatskog izbornika Dragana Skočića i njegove pulene u očaju.

Hrvatska U-21 vrsta nikad nije izgledala lošije nego u posljednje vrijeme, a vidjet ćemo hoće li uspjeti ući u formu do rujna kada je na rasporedu kvalifikacijska utakmica protiv reprezentacije Farskih Otoka.