Mladi Topnici imaju nešto za reći: Martinelli i Smith Rowe riješili su West Ham na Emiratesu

Soccer Football - Premier League - Arsenal v West Ham United - Emirates Stadium, London, Britain - December 15, 2021 Arsenal's Gabriel Martinelli celebrates scoring their first goal Action Images via Reuters/Andrew Couldridge EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Arsenal i West Ham večeras su se sastali na Emiratesu u vrlo važnom dvoboju 17. kola Premier lige. Momčad Mikela Artete pobjedom je mogla preskočiti Čekićare i barem privremeno zasjesti na četvrto mjesto ligaškog poretka, a David Moyes svoju je 600. utakmicu u engleskom prvenstvu želio obilježiti na dostojan način. Završilo je 2-0 za domaći sastav.

Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo pogotke, ali zato jest dobro nadmetanje puno tempa u kojemu je ipak prednjačio Arsenal. Topnici su u prvih 45 minuta stvorili nekoliko izrazito zanimljivih prilika pred golom londonskih susjeda. Među njima se najviše ističe ona iz 42. minute kada je Kieran Tierney naletio na odbijanac i raspalio s distance, a njegovu je udarčinu Łukasz Fabiański odbio na gredu. Četiri minute kasnije Alexandre Lacazette primio je dodavanje Bukaya Sake i zapucao na rubu kaznenog prostora, ali opet se ispriječio poljski vratar.

Ipak, Topnici su, nakon povratka s predaha, do vodstva došli vrlo brzo. Lacazette je u 49. minuti lijepo proigrao Gabriela Martinellija koji se krasno ubacio u slobodan prostor i zatim smirenim finišem, koji je podsjetio na Thierryja Henryja, probio Fabiańskog. Mladom Brazilcu ovo je drugi ovosezonski zgoditak, a usto je ostvario i dvije asistencije. Zanimljivo, sve je to napravio u zadnjih pet utakmica.

U 53. minuti West Ham je došao do velike prigode nakon pogrešnog dodavanja Martina Ødegaarda, ali šut Jarroda Bowena lijepo je obranio Aaron Ramsdale.

No, 13 minuta kasnije gosti su ušli u poprilične probleme. Anthony Taylor tada je dosudio penal u Arsenalovu korist zbog starta Vladimíra Coufala na Lacazetteu, a onda je češkom beku pokazao i drugi žuti karton zbog prigovora. Francuski napadač sam je izveo najstrožu kaznu, ali neuspješno: iskusni Fabiański pročitao je njegov pokušaj…

Međutim, Artetini momci ipak su dočekali drugi pogodak. U 88. minuti Emile Smith Rowe golom je okrunio domaću kontru za konačnih 2-0. Novopečeni engleski reprezentativac tako je došao do sedmog ovosezonskog gola u svim natjecanjima, a Arsenal je zasjeo na četvrto mjesto s 29 bodova. Ipak, šestoplasirani Manchester United broji dva boda i utakmicu manje, a Tottenham na sedmom mjestu ima ukupno 25 bodova i tri susreta zaostatka.