Milan je preokretom došao do pobjede nad Veronom te se vratio na vrh ligaškog poretka

Sandro Tonali of AC Milan scores a goal canceled by the VAR during the Serie A 2021/2022 football match between Hellas Verona and AC Milan at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona Italy, May 8th, 2022. Photo Andrea Staccioli / Insidefoto andreaxstaccioli

Nema pomaka ili promjena u neizvjesnoj utrci za naslov u talijanskom prvenstvu, nakon što je u petak Inter upisao pobjedu, istu su napravili i igrači njegovog gradskog rivala. Doduše, Milan je večeras imao kudikamo teži zadatak, bio je na gostovanju kod Verone te slavio s 3-1.

Taj je trijumf osiguran tek nakon preokreta, momčad koju vodi Igor Tudor prva je došla do vodstva. Bilo je to u 38. minuti, Gianluca Caprari proigrao je asistenta Darka Lazovića, odličnom loptom kroz Milanovu obranu. Srpski je nogometaš tada mogao mirno pogledati u kazneni prostor i ubačajem pronaći strijelca, Davidea Faraonija.

Dodatni je to šok bio za Milanove igrače, jer u 17. je minuti zbog zaleđa poništen pogodak Sandra Tonalija. No, sve je bilo čisto u situaciji iz treće minute sučevog dodatka, kada je mladi Milanov nogometaš i današnji slavljenik ipak došao do zgoditka.

Tonali si je tako dao najbolji poklon za 22. rođendan, poravnao je tik prije odlaska na odmor, nakon što mu je loptu kao na pladnju poslao Rafael Leão. Isti su igrači u akciji bili i kod drugog Milanovog gola, odnosno pri kompletiranju preokreta.

Bilo je to na početku nastavka, u 49. minuti, gosti su se našli u brzom kontranapadu, a sama je realizacija podosta sličila onoj kod prvog Tonalijevog pogotka. Leão je dugo vodio loptu, a potom sjajnim dodavanjem pronašao usamljenog suigrača, za lakih 2-1 u Veroni.

Točku na i te potvrdu Milanove je pobjede donio igrač koji je samo nekoliko trenutaka ranije ušao s klupe, Alessandro Florenzi. U 86. minuti je odigrao dupli pas s još jednim rezervnim igračem, Juniorom Messiasom, pa onda silovitim udarcem svladao Lorenza Montipa na domaćim vratima.

Ovom se pobjedom Milan opet vratio na vrh prvenstvenog poretka, dva kola prije kraja prvenstva ima isto toliko bodova prednosti ispred Intera. U sljedećem kolu, u kojem bi Rossoneri mogli potvrditi prvi ligaški naslov nakon 11 godina, Milan će dočekati Atalantu te pritom čekati Interov posrtaj, na gostovanju kod davljenika Cagliarija.