'Metle' ipak neće biti. Pogledajte kako je mlada zvijezda otežala posao Dončiću i društvu

Minnesota Timberwolves guard Anthony Edwards (5) reacts to a play during the second half in Game 4 of the NBA basketball Western Conference finals against the Dallas Mavericks, Tuesday, May 28, 2024, in Dallas. (AP Photo/Gareth Patterson)

Ipak nećemo imati dvije ‘metle’ u konferencijskim finalima NBA lige. Dallas Mavericks nisu ponovili uspjeh Boston Celticsa, već će svoj put do finala morati tražiti u petoj utakmici protiv Minnesota Timberwolvesa.

Wolvesi su, naime, vratili jedan od dva ‘breaka’ te su sa 105-100 na gostujućem terenu smanjili rezultat u seriji na 3-1 za Luku Dončića i društvo. Bila je to opet sjajna, uzbudljiva utakmica, ali ovoga puta Vukovi su imali raspoloženog Anthonyja Edwardsa na kraju.

Kao i u posljednja tri susreta, i ovdje su Wolvesi imali vodstvo u zadnjih pet minuta utakmice. No, nisu Luki Dončiću i društvu dopustili preokret, napokon su priveli utakmicu kraju na pogon Karl-Anthonyja Townsa koji je s tri trice u dvije i pol minute odveo Wolvese na šest razlike tri minute do kraja.

Na kraju je Edwards pogodio šut za pet razlike na 39 sekundi do kraja, a premda je potom faulirao Dončića na trici, Slovenac nije pogodio jedno bacanje pa su se Wolvesi brzo vratili na pet poena prednosti, koliko je i završilo sa 105-100.

Edwards je na kraju imao 29 poena, 10 skokova i devet asistencija, dok je Towns ubacio 25 poena, od čega 20 u drugom poluvremenu. Dončić je upisao triple-double od 28 poena, 15 skokova i 10 asistencija, dok je Kyrie Irving dodao 16 poena.

Mavsi tako nisu uspjeli pomesti suparnika i četvrtu pobjedu za prolazak u finale tražit će u Minneapolisu u noći s četvrtka na petak.