Mbappé je napokon stigao u Španjolsku i odmah počeo parati mreže. Doslovno i preneseno

Kylian Mbappé gotovo pa sigurno će na kraju sezone napustiti Paris Saint-Germain, a kao najizglednija destinacija već se odavno nametnuo Real Madrid. Večeras je francuska superzvijezda napokon i stigla u Španjolsku, no nema to veze s klubom iz glavnog grada, već je tamo zbog uzvratnog ogleda u osmini finala Lige prvaka protiv Real Sociedada.

Gosti iz Francuske su u San Sebastián stigli s vrlo dobrom prednošću od 2-0 iz prve utakmice, a nakon uvodnih 45 minuta ona se još i povećala. Dakako, najviše zasluga za to ide baš Mbappéu strijelcu jedinog pogotka u prvom dijelu današnjeg susreta u Baskiji, koji možete pogledati OVDJE. Bilo je to već u 15. minuti, kad mu je malo prejako dodavanje poslao Ousmane Dembélé.

Činilo se kako je Mbappé u vrlo teškoj situaciji, dobro ga je naizgled zatvorio i domaći stoper Igor Zubeldia, no spasa za Sociedad nije bilo. Dapače, gostujući kapetan izvrtio je sirotog braniča i potom poslao siloviti udarac iza golmana Álexa Remira. Koliko je njegov pokušaj bio jak, dovoljno govori i to da je lopta proparala mrežu, odnosno na jednom se mjestu odvojila od vratnice.

Računajući sva natjecanja, sad je stigao do brojke od čak 33 ovosezonska zgoditka, a usput je skupio i još sedam asistencija. Postao je tako prvi nogometaš iz liga Petice s barem 40 sudjelovanja u golovima svoje momčadi ove sezone, i to u samo 34 nastupa. Isto tako, u Ligi prvaka je kroz svoju karijeru sad već 45. puta bio strijelac, a u ovih 69 utakmica je još i 26 puta asistirao. Sjajne brojke, nema što…