Mašina: Harry Kane zabio je u svakom od posljednjih 12 nastupa u kvalifikacijama za Euro

England's Harry Kane celebrates after scoring the opening goal during the Euro 2024 group C qualifying soccer match between England and North Macedonia at Old Trafford in Manchester, Monday June 19, 2023. (AP Photo/Dave Thompson)

Engleska je večeras kod kuće — doduše, ne na Wembleyju, već na Old Traffordu — dočekala Sjevernu Makedoniju u četvrtom kolu grupe C kvalifikacija za Euro 2024, a izabranici Garetha Southgatea već su u prvom poluvremenu priskrbili lijepu prednost (3-0) i s takvim rezultatom otišli na predah, da bi u nastavku zabili još četiri gola i potpuno posramili Makedonce.

Čekali su Englezi neko otvaranje 29 minuta, a ono je potom stiglo. Marcus Rashford dobio je loptu na lijevoj strani, Luke Shaw fino je odradio preklapanje i uletio u šesnaesterac, a zatim je poslao loptu na drugu stranu gdje se nečuvan pronašao Harry Kane. Engleski kapetan takve situacije ne propušta pa je odmah zabio za 1-0.

Bio mu je to 12. uzastopni nastup u kvalifikacijama za Euro u kojemu je poentirao; u tom periodu broji 16 golova, a to mu je bio i 57. pogodak za Englesku. Sada broji više reprezentativnih golova od, primjerice, Samuela Eto’oa i Gabriela Batistute koji su u svojim karijerama posdtigli 56 zgoditaka.

Da stvari prođu još mirnije za Engleze u prvom poluvremenu pobrinuo se Bukayo Saka; Arsenalov Starboy povisio je na 2-0 u 38. minuti na asistenciji Kylea Walkera, a u strijelce se upisao i domaći dečko. Rashford je mirno poentirao u petercu nakon olako izgubljenog posjeda makedonskih reprezentativaca.

Saka je s još dva gola u drugom poluvremenu kompletirao hat-trick, svoj prvi u engleskom dresu. Jedan je gol u 64. minuti dodao i Kalvin Phillips (koji ne igra u Manchester Cityju, ali, evo, zabija u reprezentaciji), a Kane je konačnu sedmicu upotpunio s bijele točke u 73. minuti.

Dakle, zasad sve ide po planu za Tri lava, s kapetanom na čelu…