Mario Pašalić zabio je ovosezonski prvijenac za Atalantu u porazu od Milana

September 21, 2021, Bergamo, United Kingdom: Bergamo, Italy, 21st September 2021. Mario Pasalic of Atalanta during the Serie A match at Gewiss Stadium, Bergamo. Picture credit should read: Jonathan Moscrop / Sportimage(Credit Image: © Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Milan je večeras došao do treće uzastopne pobjede u prvenstvu: u sedmom kolu Serie A svladao je Atalantu u Bergamu rezultatom 3-2.

Rossoneri su prešli na stvar već u prvoj minuti: u nekoliko poteza gosti su stigli do domaćih vrata, a Davide Calabria, koji se probio u šesnaesterac, prevario je Juana Mussa i poentirao za prednost ekipe koju vodi Stefano Pioli. Milanu je to bio treći najbrži prvenstveni gol u aktualnom stoljeću. Naime, spomenuti bek zabio je nakon 28 sekundi igre; brži su bili jedino Rafael Leão u šestoj sekundi susreta sa Sassuolom u prosincu prošle godine te Sulley Muntari 2013. protiv Juventusa u 18….

Iako je Atalanta napadala i stvorila nekoliko odličnih prigoda koje je skidao izvrsni Mike Maignan, Milan je u 43. minuti otišao na 2-0 zahvaljujući vjerojatnom igraču utakmice Sandru Tonaliju. Mladi talijanski veznjak tada je ukrao loptu Remi Freuleru koji je bio zadnji čovjek obrane te nije imao problema pri finišu, a to mu je bio drugi ovosezonski pogodak. Tako je, u sedam utakmica aktualne kampanje, poentirao više puta nego u prethodnih 60 utakmica u prvoligaškom društvu.

Kada je talentirani Tonali izašao u 80. minuti, Milan je vodio 3-0: Leão je u 78. zabio svoj četvrti gol u svim natjecanjima ove sezone, a prvi zgoditak za Atalantu ugrabio je nezaobilazni Duván Zapata s bijele točke u 86. minuti. Inače, Ante Rebić odigrao je cijeli susret za Milan, a Mario Pašalić na drugoj je strani ušao u igru u 87. i ubrzo se upisao u strijelce.

U sudačkoj nadoknadi pronašao se sam samcat na lijevoj strani kaznenog prostora te pospremio loptu u Maignanovu mrežu: hrvatskom reprezentativcu bio je to prvijenac u aktualnoj Serie A i sezoni općenito, a tako je zabio svom bivšem klubu. Ipak, više nije bilo vremena i La Dea je izgubila…

Rossoneri su sada s 19 bodova drugoplasirani; vodeći Napoli bježi im dva boda, a Atalanta je osma s 11 bodova, koliko su prikupili i Lazio, Juventus te Bologna.