Manchester City je u utakmici s čak sedam golova upisao pobjedu nad Real Madridom

Manchester City v Real Madrid Semi Final Leg One - UEFA Champions League Kevin De Bruyne of Manchester City celebrates after scoring his sides first goal during the UEFA Champions League Semi Final Leg One match between Manchester City and Real Madrid at City of Manchester Stadium on April 26, 2022 in Manchester, United Kingdom. Manchester England United Kingdom PUBLICATIONxNOTxINxFRA Copyright: xJosexBretonx originalFilename:breton-manchest220426_npQK0.jpg

U prvom polufinalu Lige prvaka, snage su na Etihadu odmjerili Manchester City i Real Madrid. Na kraju uistinu spektakularne utakmice, s čak sedam golova, pobjedu je odnijela domaća momčad, slavivši s 4-3. Odluka će o putniku u finale tako pasti tek za osam dana, u uzvratnoj utakmici na stadionu Santiago Bernabéu.

Da ovo možda neće biti dobra večer za sastav koji vodi Carlo Ancelotti, bilo je jasno već na početku. Njegovi igrači praktički nisu loptu ni imali u svojim nogama, a već su je morali vaditi iz vlastite mreže.

Dugo su Cityjevi nogometaši kružili oko gostujućeg gola, sve dok Riyad Mahrez nije odličnim ubačajem pronašao Kevina De Bruynea. Bio je to prilično netipičan gol za belgijskog nogometaša, glavom je poslao loptu u mrežu, i to nakon samo 93 sekunde. Naravno, pritom je i oborio rekord, najbrži je to zgoditak u polufinalima ovog natjecanja.

Velik je to bio šok za goste, od kojeg se nisu stigli ni oporaviti, a već su primili i drugi pogodak. Sada se De Bruyne našao u ulozi asistenta, ubacio je u Realov peterac, gdje je loptu leđima okrenut golu primio Gabriel Jesus. Okrenuo se oko svog čuvara, Davida Alabe, te poentirao za ekspresnih 2-0 na Etihadu.

Situacija je za Madriđane mogla biti kudikamo gora, da su domaći bili precizniji i prisebniji sredinom prvog poluvremena. Stvorili su Cityjevi igrači tada dvije velike prigode, no najprije nije uspio Mahrez, a zatim i Phil Foden, što je posve razbjesnilo i razljutilo njihovog trenera Pepa Guardiolu. Raspoloženje mu se sigurno nije popravilo pet minuta kasnije, kada je Real smanjio zaostatak.

U toj je 33. minuti Luka Modrić uklizavanjem zadržao loptu u posjedu svoje momčadi, ona je došla do Ferlanda Mendyja, koji je sjajnim ubačajem pronašao Karima Benzemu. Ne treba puno prostora francuskom veteranu za postizanje pogotka, a ni Oleksandr Zinčenko nije baš najbolje markirao, pa je s otprilike 13 metara i uz pomoć vratnice svladao Edersona.

Mahrez i Foden razočarali su svog trenera u prvom poluvremenu, a s istom su praksom nastavili i na početku drugog. Alžirac je opet sam izišao pred Thibauta Courtoisa, ovog je puta bio nešto precizniji, ali je lopta završila tek na vratnici. Odbila se točno na Fodenovu nogu, no njegov je pokušaj na prazna vrata blokirao Dani Carvajal.

Što nije uspio tada, mladi je engleski nogometaš ispravio samo šest minuta kasnije. U prodoru je po desnom krilu bilo Fernandinho, koji s klupe ušao umjesto ozlijeđenog Johna Stonesa, te potom ubačajem pronašao Fodena. On se samo naklonio i iz blizine svladao Realovog vratara.

No, ubrzo se Fernandinho od junaka pretvorio u tragičara. Niti dvije minute nisu prošle otkako je asistirao Fodenu, kada mu je Vinícius Júnior prodao fintu, još na vlastitoj polovini, a onda se sjurio prema domaćim vratima. Ni u realizaciji nije zakazao mladi Brazilac, brzo je Real vratio na zaostatak od samog jednog pogotka.

Da City u španjolsku prijestolnicu ipak ode s opipljivijom prednošću, u 74. se minuti pobrinuo Bernardo Silva. Sjajno je tada pogodio, lopta je neočekivano došla do njega, nakon što je Zinčenko pao na rubu šesnaesterca. Naciljao je iz pomalo teške pozicije, ali i iznenadio Realovog golmana, Courtois je ostao posve ukopan na crti.

Nije ni to bio kraj uzbuđenjima u Manchesteru, u 80. je minuti Aymeric Laporte neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudac István Kovács morao je pokazati na bijelu točku. S nje je uspješan, precizan i vrlo efektan bio Benzema, panenkom je svladao Edersona, za konačnih 4-3.

S obzirom na sve viđeno, Real Madrid može itekako biti zadovoljan ovim ishodom, prilično je to aktivan rezultat za uzvrat. On je, dakle, na rasporedu za osam dana, kada ćemo saznati tko će se Liverpoolu ili Villarrealu pridružiti u finalu Lige prvaka.