Miami je pobijedio Boston u prvoj utakmici finala Istočne konferencije

Miami Heat pobijedio je Boston Celticse 118-107 u prvoj utakmici finala Istočne konferencije.

Celticsi su na poluvrijeme otišli kao momčad koja je potpuno kontrolirala utakmicu, ali zatim je stigla treća četvrtina koju je Heat dobio s čak 39-14 i za Celticse povratka više nije bilo.Greške su se redale jedna za drugom.

Celticsima je u trećoj četvrtini trebalo sedam minuta da postignu prve poene. Jayson Tatum samo je u trećoj četvrtini imao šest izgubljenih lopti.

Jimmy Butler predvodio je Heat do pobjede s 41 poenom, devet skokova i šest asistencija. Tyler Herro ubacio je 18, a Gabe Vincent 17 poena za Miami.

S druge strane, Tatum je ubacio 29 poena uz osam skokova i šest asistencija. Jaylen Brown dodao je 24 poena uz 10 skokova.

Druga utakmica na rasporedu je u noći s četvrtka na petak.