Lukave lije sanjaju europski trofej: Leicester je preokretom izborio polufinale Konferencijske lige

EINDHOVEN - James Maddison of Leicester City FC celebrates the 1-1 draw with his teammates during the Conference League quarterfinal match between PSV and Leicester City FC at Phillips stadium on April 14, 2022 in Eindhoven, Netherlands. ANP Dutch Height Jeroen Putmans UEFA Europa Conference League- quater final 2021/2022 xVIxANPxSportx/xJeroenxPutmansxIVx *** EINDHOVEN James Maddison of Leicester City FC celebrates the 1 1 draw with his teammates during the Conference League quarterfinal match between PSV and Leicester City FC at Phillips stadium on April 14, 2022 in Eindhoven, Netherlands ANP Dutch Height Jeroen Putmans UEFA Europa Conference League quater final 2021 2022 xVIxANPxSportx xJeroenxPutmansxIVx 447107381 originalFilename: 447107381.jpg

Nakon mršavog remija u prošlotjednom ogledu, PSV i Leicester City večeras su se ogledali u drugoj četvrtfinalnoj utakmici UEFA-ine Europske konferencijske lige u Eindhovenu. Prvi ogled završio je bez golova tako da je situacija bila potpuno otvorena, a bolje su se snašle Lisice. Slavile su 2-1, ali nije bilo lako.

Leicester je započeo prilično ofenzivno i nanizao nekoliko dobrih prilika, a najbolju u prvom poluvremenu uknjižio je Harvey Barnes koji je u 17. minuti izbio u lijepu situaciju nakon proigravanja Kelechija Ịheanacha. Međutim, Englezov šut otišao je pored gola, a Kasper Schmeichel nekoliko je puta neutralizirao suparničke pokušaje u nastavku.

Međutim, u 27. minuti nije uspio. Youri Tielemans izgubio je loptu u opasnoj zoni, a Mario Götze proslijedio ju je do Erana Zahavija koji je prizemnim udarcem poentirao u suprotni kut gola Kaspera Schmeichela. Bio mu je to osmi europski zgoditak ove sezone, što je najviše u PSV-ovoj povijesti skupa s Willyjem van der Kuijlenom 1974./75. i Gerriejem Deijkersom 1977./78.

Leicester je i u drugom poluvremenu stiskao, a u 62. minuti promašio je zicer. Patson Daka tada je uletio u izvrsnu prigodu kada mu se otvorio prostor pred domaćim vratima, ali završni udarac bio je loš. Malo mu je pritom zasmetao i Jordan Teze, no Lisice su naposljetku uspjele izjednačiti i ugrabiti gol koji bi im, barem, osigurao produžetke. James Maddison zakucao je loptu pod gredu u 77. minuti poslije ulaska Ayozea Péreza u kazneni prostor i povratne lopte kojom je pronašao engleskog reprezentativca. Spomenuti španjolski nogometaš u 83. minuti vješto se izborio za udarac u petercu, ali Yvon Mvogo krasno je odbio u korner.

Ranije smo spomenuli produžetke, ali oni na kraju nisu bili potrebni. Leicester je dobrano pritisnuo i potkraj utakmice stigao do preokreta koji je značio i prolazak u polufinale. Ricardo Pereira u 88. minuti utrpao je loptu u gol poslije odbijene lopte na desnoj strani kaznenog prostora, a to je bilo dovoljno za trijumf.

Trupe Brendana Rodgersa sada su izuzetno blizu europskom trofeju nakon razočaravajuće sezone u Premier ligi, a u polufinalu će igrati s pobjednikom dvomeča Bodø/GlimtRoma. Inače, Leicester nijednom nije osvojio europsku titulu…