Luka Dončić ovom je serijom u završnici doveo Dallas do velikog uspjeha. Pogledajte je

Sinoć je krenulo finale i u Zapadnoj konferenciji NBA-a, Minnesota Timberwolves su nakon rušenja aktualnih prvaka Denver Nuggetsa opet dobili prednost domaćeg parketa te na startu ugostili momčad Dallas Mavericksa. Ekipa iz Teksasa odmah je došla do velike prednosti, pa je u gostima slavila sa 108-105 da povela u ovoj finalnoj seriji.

Ponovno je najzaslužniji za njihovo slavlje bio Luka Dončić, slovenski košarkaš s 33 je poena bio prvo ime ove utakmice. Tom je učinku pridodao još i šest skokova te osam asistencija, a posebno se istaknuo u posljednjoj četvrtini. U nju je Dallas ušao s minimalnim zaostatkom (83-82), no uz Dončićevu sjajnu igru te čak 15 njegovih poena, Mavsi su stigli do preokreta i važne pobjede.

Sjajnu podršku dao mu je iskusni Kyrie Irving, s 30 poena, dok je za domaće najviše poena skupio Jaden McDaniels (24). Nešto slabiju večer imao je najbolji Minnesotin igrač Anthony Edwards, koji se zaustavio na 19 poena, pa i u tome treba tražiti uzroke poraza. Doduše, treba ga pohvaliti i jer je umalo došao do svojeg premijernog triple-double učinka, uz još 11 skokova te osam asistencija.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica, u kojoj nijedna od momčadi nije imala dvoznamenkastu prednost. Isto tako, Mavericksi su u vodstvu bili tek nešto manje od 10 minuta, svo ostalo vrijeme su T-Wolvesi imali više ubačenih koševa. No, nikako se nisu mogli odvojiti na veću razliku, pa se tako Dallasu pružila ova prilika, koju su objeručke iskoristili. Nova utakmica na rasporedu je već za dva dana, i to opet u Minneapolisu.