Lazio je Atalanti nanio prvi ovosezonski poraz. Sada ju je i prestigao na ligaškoj ljestvici

Foto Spada/LaPresse 23 ottobre 2022 - Bergamo , Italia - calcio - Atalanta vs Lazio - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2022/2023 - Stadio Gewiss. Nella foto: esultanza dopo il gol 0-2 Felipe Anderson SS Lazio October 23 , 2022 Bergamo , Italy - sport, calcio - Atalanta vs Lazio - Serie A Football Championship 2022/2023 - Gewiss Stadium . In the pic: celebrates after scoring 0-2 Felipe Anderson SS Lazio PUBLICATIONxNOTxINxITAxFRAxCHN Copyright: xSpada/LaPressex

Nakon nešto slabijeg izdanja prošle sezone, Atalanta je u ovo izdanje Serie A krenula poprilično dobro. Dapače, sve do večeras je taj sastav bio bez ligaškog poraza, nanio mu ga je Lazio. Bila je to utakmica 11. kola talijanskog prvenstva, u kojoj je rezultat bio 2-0 za goste iz metropole.

Možda i malo ispod radara prolazi situacija u Laziju, i ta je momčad vrlo dobro otvorila prvenstvo, točnije sada se bodovno izjednačila s La Deom. No, zbog podosta bolje gol razlike, ekipa koju vodi trener Maurizio Sarri je i preskočila svoje večerašnje suparnike te zasjela na treće mjesto ligaškog poretka.

Po jedan pogodak pao je u svakom od poluvremena, odnosno baš na počecima prvog i drugog dijela utakmice. Za rano vodstvo, u 10. minuti, zaslužan je Mattia Zaccagni, strijelac tog zgoditka, iako treba pohvaliti i ostale njegove suigrače, za lijepu i uigranu akciju. Lopta je u završnici akcije stigla s desne strane napade, a završila na lijevoj, gdje se Zaccagni ubacio ispred trojice domaćih braniča i poentirao za 1-0.

Podosta je ovaj Lazijev napadač raspoložen u posljednje vrijeme, u proteklih šest kola je na učinku od tri pogotka i isto toliko asistencija. Na početku nastavka, pokušao je Atalantin trener Gian Piero Gasperini prodrmati redove svog sastava, u svlačionici je ostavio i hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića.

No, nije ni to pomoglo, već nakon sedam minute igre u drugom dijelu je Lazio povećao svoje vodstvo. Loptu je do domaćeg šesnaesterca doveo Adam Marušić, a potom ju je ostavio Felipeu Andersonu. Brazilski nogometaš tada je pokazao dio svog talenta i malo sambe, na mjestu je izvrtio svog čuvara, Teuna Koopmeinersa, te ga se riješio, a onda i prizemnim udarcem svladao golmana Marca Sportiella.

Kako se utakmica bližila svom kraju, tako je sve više opadao ritam igre, pogotovo s Lazijeve strane, bilo je jasno kako je nova pobjeda već u džepu. Pogotovo je to bilo očito zbog blijede Atalantine partije, vrlo vjerojatno najslabije u ovoj sezoni, pa možda i dulje. Obje momčadi, dakle, sada imaju po 24 boda na svom kontu, s tim da je Lazio (+18) više plasiran na temelju bolje gol-razlike od one Atalantine (+8).