Kvaradona osvaja Napulj: sjajni Gruzijac ostvario je povijesno dobar start u Napolijevu dresu

As Roma 03/09/2022 - campionato di calcio serie A / Lazio-Napoli / foto Antonello Sammarco/Image nella foto: esultanza gol Khvicha Kvaratskhelia PUBLICATIONxNOTxINxITA

Napoli je ovog ljeta ostao bez svoje legende Lorenza Insignea koji se zaputio u Toronto, ali uskoro bi mogao dobiti novog miljenika.

Kviča Kvaratškelia pridružio se Napolitancima početkom srpnja i potpisao petogodišnji ugovor, a odmah na početku sezone počeo je rasturati. Njegova momčad sinoć je svladala Lazio u gostima (2-1) i vratila se pobjedama nakon dva vezana remija, a gruzijski ofenzivac zabio je svoj četvrti pogodak u petom nastupu u Serie A.

Iako je Mattia Zaccagni doveo domaće u vodstvo već u četvrtoj minuti precizno odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca, gosti su potom preokrenuli. Min-jae Kim došao je do svojeg drugog zgoditka u Serie A u 38. minuti kada je glavom drmnuo vratnicu, a lopta se odbila i naposljetku prešla crtu.

Popularni Kvara nizao je prilike; u prvom poluvremenu tako je pogodio vratnicu poslije prekrasnog driblinga, kasnije je promašio zicer na asistenciju Piotra Zielińskog, a zgoditak je napokon dočekao u 61. minuti. Gruzijski nogometaš tada je poentirao na povratnu loptu Andréa Zamba Anguisse; osim četiri gola, u Serie A bilježi i jednu asistenciju, što se prevodi u najuspješniji početak nekog startera u Napoliju otkad se klub vratio u talijansku elitu. To je, podsjećamo, bilo u sezoni 2007./08…

Iskusnim virtualnim trenerima ovo nije ništa čudno; Kvara je uvijek bio veliki potencijal na Football Manageru. Igre ne lažu…