Kup BiH ostaje u Mostaru, a važnu ulogu u pobjedi Zrinjskog odigrao je i srebrni Vatreni

23.05.2024., Hram Hrista Spasitelja, Banja Luka (BiH) - Nogometasi Borca i Zrinjskog u Banjaluci igraju revans susret finala Kupa BiH. Mostarci u grad na Vrbasu dolaze sa golom prednoscu (1:0).

Borac iz Banje Luke danas je dočekao Zrinjski u uzvratnoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine, a Plemići su branili minimalnu prednost iz prve utakmice koju im je donio bivši Dinamov igrač Mario Ćuže.

I uspješno su osvojili Kup te obranili titulu; Zrinjski je pobijedio i danas, ponovno 1-0, pogotkom Matije Malekinušića u 81. minuti. Bio je to trenutak koji je na kraju prelomio dvomeč, a trofej ostaje u Mostaru.

Zrinjski je bio taj koji je stvorio više u današnjoj utakmici pa je zasluženo i poveo u toj 81. minuti; bivši hrvatski reprezentativac i osvajač srebra iz Rusije, Filip Bradarić, tada je ušao u igru i odmah namjestio gol krasno uposlivši Malekinušića, a on je iz voleja opalio i pogodio za konačnih 1-0 u ovom susretu.

BOOOOOOM! #HŠKZ

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Thursday, May 23, 2024

Borac je najveću prigodu zapravo dočekao u 90. kada je Zoran Kvržić ostao sam na drugoj vratnici i tukao glavom, no naišao je na odličnu obranu Gorana Karačića.

Zrinjskom je ovo treći osvojeni Kup u klupskoj povijesti, a Borac će se morati zadovoljiti osvojenim prvenstvom.