Kralj gostovanja: Harry Kane zabio je dva puta u remiju Tottenhama i Newcastlea

Tottenham Hotspur's English striker Harry Kane (R) has an unsuccessful shot during the English Premier League football match between Newcastle United and Tottenham Hotspur at St James' Park in Newcastle-upon-Tyne, north east England on April 4, 2021. (Photo by STU FORSTER / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

U 30. kolu Premier lige Tottenham je remizirao s Newcastleom u gostima 2-2, odnosno izgubio dva boda na način koji se ove sezone može opisati kao tipičan.

Newcastle je poveo u 28. minuti nakon što je Tottenham odlučio izvesti gol-aut i krenuti u izgradnju napada iz zadnje linije. Međutim, pokušaj je zahvaljujući visokom pritisku Newcastleovih igrača ubrzo završio zicerom za Joelintona koji je na drugoj stativi iz blizine pogodio za 1-0.

Minutu i pol kasnije Harry Kane je nakon loše reakcije Newcastleove obrane s pet metara pogodio za 1-1, a zatim je za četiri minute doveo Tottenham u vodstvo sjajnim udarcem s 14-15 metara u suprotni kut nakon proigravanja Tanguya Ndombelea. Kane je prvi strijelac (19) i prvi asistent (13) Premier lige.

Također, Kane je postao i igrač koji je postigao najviše gostujućih premierligaških golova za jedan klub. Točnije, postigao ih je 84 u samo 120 utakmica.

Ipak, nije bilo dovoljno. Tottenham u prvih 20 minuta nastavaka nije zapucao na Newcastleov gol. Kane u 73. minuti zicer nije pretvorio u 3-1, u 85. minuti pogodio je stativu, a onda je Joseph Willock minutu kasnije bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i iz blizine zabio za 2-2.

Spursi su hrpu bodova ove sezone gubili u zadnjih desetak minuta utakmica. Drugim riječima, ništa posebno novo…