Koeman promatra: Memphis Depay zabio je osam golova u zadnjih devet nastupa za Nizozemsku

AMSTERDAM, 17-06-2021 JohanCruyff Arena, Group stage of EURO2020 between Netherlands and Austria. Netherlands player Memphis Depay celebrating the 1-0 Netherlands - Austria PUBLICATIONxNOTxINxNED x12188676x Copyright:

Nizozemska večeras traži drugi trobod u skupini C Europskog nogometnog prvenstva protiv Austrije, a nakon prvog poluvremena trenutno je na putu da to i ostvari. Oranje je povelo u 11. minuti kada je Denzel Dumfries izborio kazneni udarac poslije kontakta s Davidom Alabom, a loptu je na bijelu točku postavio Memphis Depay.

Donedavni Lyonov napadač, koji je navodno jako blizu potpisu za Barcelonu, uspješno je realizirao najstrožu kaznu i doveo Nizozemsku u prednost, a time je zaustavio svoju nevjerojatno kratku ‘sušu’ u nacionalnom dresu. Naime, Memphisu je trijumf nad Ukrajinom (3-2) u prošlom kolu bio prvi put nakon 10 utakmica da nije zabio ili asistirao za reprezentaciju, a standardnom se ritmu vratio već protiv Austrije.

Štoviše, ovo je Depayu bio osmi zgoditak u posljednjih devet nastupa za Oranje, a krajem prvog dijela ubilježio je sjajnu šansu koju na desnoj vratnici nije uspio pretvoriti u novi gol. Barçin trener Ronald Koeman večeras uživo gleda utakmicu na stadionu u Amsterdamu: tko zna, možda promatra budućeg člana njegove svlačionice na Camp Nouu…