Kekova obrana je nesavladiva. U 180 minuta uspjela je zaustaviti vrlo zvučne napade

Slovenija je izborila produžetak u ogledu s Portugalom (0-0)

Slovenija se pomalo promeće u jedan od najvećih hitova ovog Europskog prvenstva. Ne samo da je u zahtjevnoj skupini s Engleskom, Danskom i Srbijom izborila knockout fazu, i to prvi put u svojoj povijesti, nego je kroz te utakmice prikazala i vrlo dobru igru. Pogotovo se to odnosi na defanzivni segment igre, što se i večeras opet pokazalo točnim.

Naime, momčad koju vodi izbornik Matjaž Kek sad se izborila za produžetke u ogledu osmine finala s Portugalom. Nakon 90 minuta igre u Frankfurtu golova nije bilo (0-0), pa ćemo pobjednika i putnika u četvrtzavršnicu dobiti nakon dodatnih pola sata ili možda još i više. To sad znači i da je Slovenija u 180 minuta dvoboja s zvjezdanim napadima kakve imaju Portugalci i Engleska sačuvala svoju mrežu.

Ovog je puta vrlo dobar bio kapetan i golman Jan Oblak, koji je svojim velikim iskustvom igranja u ovakvim utakmicama itekako doprinio svojoj reprezentaciji. Skupio je tri obrane, ali i često znao neutralizirati portugalske napade još i prije završnog udarca na vrata. Isto tako, valjalo bi pohvaliti braniče Vanju Drkušića te Žana Karničnika, i oni su također odigrali sjajne partije u osnovnom dijelu utakmice.

Tako se ni Rafael Leão ni Cristiano Ronaldo nisu previše vidjeli kroz ovaj dvoboj, a s istim su se problemom prije šest dana mučili i engleski asevi Phil Foden te Harry Kane. No, Slovenci bi takvu razinu igre u obrani održati još i kroz produžetke te preko raspucavanja tražiti prolaz dalje, jer se čini kako do napada više ništa neće biti…