Kakva utakmica finalne serije. Krcate Gripe ovacijama ispratile sjajnog Amerikanca

29.05.2024., Split - Treca utakmica finala FavBet Premijer lige, KK Split - KK Zadar.

Split i Zadar večeras su se sastali u trećoj utakmici finala košarkaške Premijer lige, a sladokusci su stvarno mogli uživati u večerašnjem nadmetanju koje je otišlo Žutima rezultatom 87-77.

Momčad koju vodi Slaven Rimac sada vodi 2-1 i eventualnom pobjedom prekosutra, također na domaćem parketu, može osvojiti drugu prvenstvenu titulu u samostalnoj Hrvatskoj.

Gripe su bile krcate, a utakmica napeta; igralo se koš za koš do sredine druge četvrtine kada se Split uspio malo odvojiti i otići na tada najvećih plus devet košem i slobodnim bacanjem Lewisa Sullivana minutu i pol prije kraja prvog poluvremena. Arijan Lakić uspio je to malo skresati tricom za minus šest na poluvremenu, a treća četvrtina u potpunosti je pripala Zadranima.

Gosti su u tom periodu ograničili Splićane na 13 poena, a pritom su zabili 23. Momčad Danijela Jusupa sjajnom je serijom 17-3 prešla u vodstvo i s plus četiri ušla u posljednjih 10 minuta.

Međutim, Žuti su uzvratili istom mjerom i na kraju prelomili utakmicu preko Shannona Shortera koji je zabio dvije uzastopne trice za plus šest tri i pol minute prije kraja, a onda i dvojku za povratak na plus devet i potvrdu pobjede.

Prekaljeni Shorter okončao je utakmicu s čudesnih 29 poena, šest skokova i četiri asistencije te tako premašio i Luku Božića koji je za Zadar zabio 25 uz sedam uhvaćenih lopti i četiri asistencije. Valja posebno istaknuti i Vitu Kučića koji je zabio 21 poen za Split.

Sve u svemu, ljubitelji košarke gledali su fantastičan ogled koji je ispunio sva očekivanja, a vidjet ćemo tko će biti junak u sljedećoj, možda i odlučujućoj utakmici.