Kakva uspavanka. Belgija bi mogla ispaštati zbog ovog kiksa, a Ukrajina je najveći pehist Eura

Ova utakmica u Stuttgartu završila je bez pogodaka (0-0)

Ukrajina i Belgija dio su skupine E ovog Europskog prvenstva, odnosno najzanimljivije te najneizvjesnije grupe tog turnira. Uoči posljednjeg kola, sve četiri momčadi još uvijek su bile u igri te je svaka od njih imala po tri boda. Garantiralo nam je to i uzbudljivo završnice natjecanja u skupini, no na kraju je to ipak izostalo. Naime, u dvoboju spomenutih momčadi u Stuttgartu golova nije bilo (0-0).

U kombinaciji s remijem (1-1) iz one druge utakmice ove grupe, u kojoj su igrale Slovačka i Rumunjska, to znači da su baš Rumunji osvojili ovu skupinu. Na drugom su mjestu, i to zbog manje postignutih pogodaka, ostali Belgijci, dok će se treće pozicije u knockout fazu krenuti Slovaci, a Ukrajinci završavaju svoj nastup na Euru.

Nakon što je belgijska reprezentacija prikazala vrlo uvjerljivu igru protiv Rumunjske te slavila s 2-0, činilo se kako se vratila svojoj formi te da bi mogla lako do slavlja u današnjoj utakmici. No, nekako je nestalo tog elana i hitrine u njihovoj momčadi, više niti Romelu Lukaku nije ulazio u izgledne prigode, a ni Kevin De Bruyne nije bio pretjerano raspoložen.

Baš taj je dvojac kombinirao na početku utakmice, već u sedmoj minuti, no Romin napadač i dalje je morao čekati na svoj prvijenac na ovom turniru. Oko 25 minuta poslije, igrač Manchester Cityja pokušao je iznenaditi ukrajinskog golmana Anatolija Trubina te s 30-ak metara iskosa gađao iz slobodnog udarca, kad su svi možda očekivali ubačaj.

Ukrajina je na početku nastavka znala da je u onoj drugoj utakmici i dalje neriješen rezultat, što znači da joj je za prolaz igrala samo pobjeda. No, to se nije moglo primijetiti u njenoj igri, i dalje je strpljivo čekala prigodu iz nekog kontranapada te se branila protiv podosta jalove Belgije.

Tek u završnih je nekoliko minuta momčad koju vodi izbornik Serhij Rebrov pojačala je svoj tempo, pa je tako Artem Dovbik u 79. pogodio vanjski dio mreže, a vrlo blizu gola bio je i Ruslan Malinovskij. Bilo je to u 83., kad je lukavo gađao direktno iz kornera i zamalo iznenadio golmana Koena Casteelsa, koji je u zadnji tren zaustavio loptu prije nego što je ona prošla gol-crtu.

Tako je i ova utakmica završila bez golova, a ona u Frankfurtu također i bez pobjednika, pa se nije mijenjao niti poredak ove skupine. Rumunjska će kao osvajač grupe igrati sa Slovenijom ili Nizozemskom, Belgija s drugog mjesta ide na svjetskog doprvaka Francusku, a treći Slovaci čekaju Španjolsku ili Englesku. Ukrajina je, dakle, s čak četiri osvojena boda završila na zadnjem mjestu i ispala. Grupa za anale…