Jabuka nedaleko stabla: Kasper Schmeichel u sinoćnjem je polufinalu skupio čak devet obrana

Torwart Kasper SCHMEICHEL DEN, Gestik,gibt Anweisungen, Aktion,Einzelbild,angeschnittenes Einzelmotiv,Halbfigur,halbe Figur. Halbfinale, Spiel M50, England ENG - Daenemark DEN 2-1 n.V am 07.07.2021 in London / Wembley Stadion. Fussball EM 2020 vom 11.06.2021-11.07.2021. *** Goalkeeper Kasper SCHMEICHEL DEN , gestures,gives instructions, action,single image,cropped single image,half figure,half figure semifinal, match M50, England ENG Denmark DEN 2 1 n V on 07 07 2021 in London Wembley Stadium Football EM 2020 of 11 06 2021 11 07 2021

Čak i uz obaranje polustoljetnog rekorda i plasman u finale, Jordan Pickford nije bio prvo vratarsko sinoćnjeg polufinalnog susreta. Iako je primio dva pogotka, Kasper Schmeichel bio je ponajbolji danski igrač.

Ukupno je sinoć skupio čak devet obrana, jedino je Yann Sommer skupio više obrana (10) u jednoj utakmici ovog Europskog prvenstva. Isto tako, nijedan danski vratar na Euru nije imao više obrana, pa čak ni njegov otac Peter.

I nisu to bile bilo kakve obrane, većinom su to bile nevjerojatne parade, poput one kod udarca glavom Harryja Maguirea u drugom poluvremenu.

Podsjetila je sve ta obrana na onu Davida Seamana iz 2003., u polufinalu FA Cupa protiv Sheffield Uniteda. Obranio je Schmeichel junior i zicer Raheema Sterlinga u prvom poluvremenu, kao i još jedan dobar pokušaj Harryja Kanea u produžecima.

Na kraju krajeva, umalo je bio pravi danski heroj, kad je u 102. minuti obranio Kaneov pokušaj s bijele točke. Pogodio je stranu na koju će pucati Tottenhamova zvijezda, no, lopta se ipak na kraju odbila do Kanea, koji u popravnom pokušaju zabija za novo englesko finale.

Da Pickford nije ušao u finale i na tom putu primio tek jedan pogodak, Kasper se možda mogao nadati i uvrštenju u najbolju momčad Eura. To nimalo ne bi bilo nezasluženo…