Izvolite, hvala: Napolijev kiks protiv Verone pogurao je Juventus u Ligu prvaka

Juventus je ovu sezonu Serie A uspio završiti na četvrtom mjestu i izboriti plasman u Ligu prvaka. U posljednjem kolu Juventus je razbio Bolognu u gostima 4-1, što je bilo i očekivano, no u Ligu prvaka će zapravo zahvaljujući Napoliju koji na domaćem terenu nije uspio pobijediti Veronu… Na Jugu je završilo 1-1.

Juventus je posao obavio u prvom poluvremenu. Već u šestoj minuti Federico Chiesa iskoristio je šlampavu reakciju Bolognine obrane i zabio za 1-0. U 29. minuti Alvaro Morata pospremio je glavom u mrežu centaršut Paula Dybale, a Adrien Rabiot završio je ovu priču u prvoj minuti sudačke nadoknade s golom za 3-0.

U Napulju je pak na poluvremenu bilo 0-0.

Morata je podebljao vodstvo Juventusa nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu, a sve dosad napisano bilo je uzalud nakon što je Napoli protiv Verone poveo golom Amira Rrahmanija u 60. minuti. Ali Davide Faraoni zabio je od stative za 1-1 u 69. minuti, a Napoli do kraja utakmice nije uspio stići do boda i Lige prvaka.

Osim Juventusa, u Ligu prvaka će i Milan koji je u gostima golovima Francka Kessieja (oba iz penala) pobijedio Atalantu 2-0 koja je u zadnje kolo mogla ući posve ravnodušno.

Prvi puta nakon sedam sezona Milan se tako vraća u Ligu prvaka. Napoli je pak imao jedan zadatak, nije ga obavio, a na Sjeveru nitko neće imati ništa protiv…