Iznenađenje na otvaranju: mlada engleska reprezentacija izgubila je od Švicarske

25.03.2021, Koper, Stadion Bonifika, UEFA EM U21, U 21 - Group Phase: England - Switzerland, Cedric Zesiger of Switzerland R holding Marc Guehi of England L Koper Stadion Bonifika Obalno-kraska Slovenia *** 25 03 2021, Koper, Stadion Bonifika, UEFA EURO U21 Group Phase England Switzerland, Cedric Zesiger of Switzerland R holding Marc Guehi of England L Koper Stadion Bonifika Obalno kraska Slovenia PUBLICATIONxNOTxINxSUI Copyright: xJustPictures.ch/VedranxGalijasx

U prvom kolu U-21 Europskog prvenstva u skupini D švicarska reprezentacija pobijedila je Englesku 1-0. Riječ je o prvom susretu skupine u kojoj je i Hrvatska i koja u večernjem terminu igra s Portugalom.

U prvih nešto više od pola sata vidjeli smo po dvije vidjeli smo po dvije prilike na obje strane. Na poluvrijeme se otišle bez golova, a do prve prilike u nastavku stigli su Švicarci, kada je u 51. minuti Bastien Toma primio loptu u engleskom kaznenom prostoru i pogodio stativu.

Englezi su držali posjed i u pravilu neprecizno prijetili da bi Švicarci do pobjede stigli u samoj završnici utakmice.

Nakon sjajne akcije u 77. minuti lopta je stigla do Dana Ndoyea na rubu kaznenog prostora s desne strane. Udarac Ndoyea prvo je završio u bloku, a nakon toga i u suprotnim rašljama Aarona Ramsdalea.

Englezi, koji su bili veliki favoriti uoči početka ove utakmice, do kraja utakmice nisu uspjeli stvoriti priliku i Švicarci su stigli do velike pobjede koja će situaciju u ovoj skupini učiniti još zanimljivijom.

Švicarci se u drugom kolu sastaju s Hrvatskom, dok Engleska neće imati pravo na kiks protiv Portugala.