Ivica Zubac nije imao svoj dan u tijesnom porazu Clippersa od Dallasa. Ubacio je tek tri poena

November 12, 2022, Los Angeles, California, USA: Brooklyn Nets guard Edmond Summer 4 goes up to basket under pressure from Los Angeles Clippers center Ivica Zubac 40 during an NBA, Basketball Herren, USA basketball game Saturday, November 12, 2022, in Los Angeles. Los Angeles USA - ZUMAc68_ 20221112_zaf_c68_010 Copyright: xRingoxChiux

Los Angeles Clippers nisu uspjeli u drugoj večeri back-to-back seta doći do pobjede. Premda su se svojski potrudili, nisu nadoknadili 18 poena razlike s poluvremena, već su pali tricom Luke Dončića na kraju.

Imali su Dallas Mavericks i 25 razlike u prvom dijelu, a 54-32 na poluvremenu, no krenula je velika serija Clippersa u drugom poluvremenu predvođena Paulom Georgeom. Došli su jako blizu, ali onda se ukazao Reggie Bullock te je s dvije trice na manje od dvije minute do kraja odvojio Mavse na 99-93.

Prijetili su i dalje Clippersi, no Dončić je 27 sekundi do kraja pogodio svoju tek drugu tricu večeri i riješio stvari, a na kraju je semafor na 103-101 za Dallas.

Dončić je na kraju imao 35 poena uz 11 skokova i pet asistencija, a Dorian Finney-Smith zabio je sedam trica za 21 poen. Bullock je dodao 13 s dva ključna ubačaja.

Kod Clippersa je George zabio 23 uz sedam skokova i šest asistencija, a odigrao je cijelo drugo poluvrijeme. Nicolas Batum dodao je 22 iz sedam trica, a Ivica Zubac bio je dosta slabiji.

Iako je odigrao 32 i pol minute, promašio je oba šuta koja je uzeo za tri poena sa slobodnih bacanja te sedam skokova i četiri asistencije, a skupio je dvije blokade i pet osobnih grešaka.