Ivan Leko nije bez razloga smrknutog lica. U novom klubu niže samo poraze

leko

Bivši Hajdukov trener Ivan Leko s te je pozicije morao otići nakon tri poraza u 12 ligaških kola, no u novom klubu ih je u znatno kraćem periodu skupio čak i više. Belgijski prvoligaš Standard loše je krenuo u drugi dio sezone, čini se kako splitski stručnjak nije donio željeni učinak, a crna serija nastavila se i večeras.

Doduše, nisu ni on niti njegovi igrači imali prelagan zadatak, išli su u goste Royale Unionu, momčadi koja je u četvrtak izborila ulazak u osminu finala Konferencijske lige. Lekini momci doživjeli su tako poraz od 2-1, što im je već četvrti posrtaj u samo sedam ligaških kola od početka godine.

Domaćin je poveo u 35. minuti, i to pogotkom Gustafa Nilssona iz kaznenog udarca, dok je tri minute poslije Dennis Eckert Ayensa povećao na 2-0. Standard je na početku nastavka uspio smanjiti taj zaostatak, već u 50. je Moussa Djenepo opravdao povjerenje koje mu je Leko pružio ubacivši ga u igru nakon poluvremena.

No, Lekine trupe na tome su se i zaustavile, pa su tako ostale tek na 11. mjestu belgijskog prvenstva. Plan pri njegovom dolasku u klub zasigurno nije bila borba za opstanak u ligi, u što se sad Standard definitivno uključio, već vjerojatno lov na mjesta za europske kvalifikacije. Tako što im je sa svakim novim kolom i porazima sve dalje i dalje, a nezadovoljstvo navijača svakako raste iz dana u dan…