Italija je nakon otvorene utakmice visokog tempa pobijedila Belgiju i izborila polufinale Eura

Soccer Football - Euro 2020 - Quarter Final - Belgium v Italy - Football Arena Munich, Munich, Germany - July 2, 2021 Italy's Leonardo Bonucci celebrates after scoring a goal which is later disallowed Pool via REUTERS/Andreas Gebert

Italija je na Allianz Areni nakon duge i teške borbe pobijedila Belgiju i izborila polufinale Europskog prvenstva. Talijani su slavili 2-1 i igrat će protiv Španjolaca za veliko finale.

Za razliku prvog poluvremena koje su u Sankt-Peterburgu odigrali Španjolska i Švicarska, večerašnje minhensko bilo je sjajno, otvoreno i visokog tempa. Italija je pokazala više i nastavila sa svojim impresivnim napadačkim partijama na Euru, iako je i Belgija imala par dobrih prilika.

Iako je Kevin De Bruyne imao jedan sjajan šut s ruba kaznenog prostora, prvi gol na utakmici zabio je Nicolò Barella u 31. minuti, nakon što je Italija osvojila loptu duboko u suparničkoj trećini. Momci u bijelom su, kao i dosadašnjem dijelu turnira, strašno brzo prenosili loptu do belgijskog kaznenog prostora.

I onda, na samom kraju poluvremena, dva pogotka: prvo se Lorenzo Insigne u 44. izvukao s lijevog boka na desnu nogu i zakucao loptu u rašlje. Italija je imala 2-0 i utakmicu u rukama, ali je onda Jérémy Doku srušen u kaznenom prostoru i Romelu Lukaku u drugoj minuti sudačke nadoknade s bijele točke smanjuje na 2-1.

Italija je u nastavku i dalje održavala svoj iznimno visok stupanj presinga, ali ga se Belgija na trenutke oslobađala, pogotovo preko De Bruynea i Dokua. Upravo je nakon Dokuovog driblinga i De Bruyneove lopte Lukaku bio u fenomenalnoj šansi za 2-2 u 61. minuti.

Kako je talijanski presing popuštao, tako se utakmica sve više otvarala. Lukaku je bio par centimetara od lopte i izjednačenja i Belgija je u tim trenucima tražila izjednačenje sve izraženije. Međutim, Belgijci do kraja nisu imali snage za preokret i Talijani su, na kraju ipak zasluženo, izborili polufinale i utakmicu protiv Španjolske.