Igralište zvano Serie A: Ronaldo je zabio Laziju i tako nastavio savršeni golgeterski niz

Cristiano Ronaldo of Juventus FC celebrates with team mates after scoring the goal of 0-1 during the Serie A football match between SS Lazio and Juventus FC at Olimpico Stadium in Roma Italy, November 8th, 2020. Photo Antonietta Baldassarre / Insidefoto antoniettaxbaldassarre

Juventus je danas svratio u goste koronavirusom pogođenom Laziju u lovu na novi prvenstveni trobod, a on naposljetku nije ostvaren; završilo je 1-1.

Staru damu je kroz utakmicu većim dijelom vodio Cristiano Ronaldo koji je zabio i jedini gostujući zgoditak. U 15. minuti pogotkom je okrunio finu Juventusovu akciju u kojoj je ključnu ulogu odigrao Juan Cuadrado probivši desnu stranu nekoliko puta, a portugalski velikan primio je suigračevu loptu u petercu i ugurao je u domaću mrežu. Tako se Ronaldo upisao u strijelce u svoje prve četiri utakmice nove sezone Serie A, u čemu je tek drugi igrač u povijesti kada gledamo eru u kojoj se pobjedničkim ekipama dodjeljuju tri boda. Prvi koji je imao tako konstantan golgeterski uvod u sezonu bio je Paulo Dybala 2017./18….

Osim toga, Ronaldo je u prvom poluvremenu uputio čak pet udaraca prema Lazijevu golu (tri u okvir), pogodio vratnicu i zabilježio četiri dodira s loptom u kaznenom prostoru, a domaćini su također stvorili nekoliko šansi. Možda je i najbolja uslijedila u 20. minuti, kada je Sergej Milinković-Savić izvrsno spustio loptu na drugu stranu do Vedata Muriqija, no napadač s Kosova ipak je zakasnio. U drugom poluvremenu Juve nije uspio zadržati prednost uslijed domaćeg šuljanja pred Szczęsnyjevim golom; u posljednjim sekundama Felipe Caicedo utrpao je loptu u gol za konačnih 1-1 i podjelu bodova u vrlo čupavoj utakmici.

Cristiano je izašao iz igre u 75. minuti i tako propustio dramatičnu završnicu, a zamijenio ga je upravo Dybala…

Dakle, Ronaldo je u svoja prva četiri susreta nove sezone Serie A zabio po jedan pogodak Sampdoriji i Laziju te dva Romi i Speziji, dok protiv Crotonea i Verone nije nastupio zbog koronavirusa. Netko mora držati korak za Zlatanom