I bogati plaču: River Plate je slavio u utakmici bez golmana i s više od 20 zaraženih igrača

Argentina's River Plate goalkeeper Enzo Perez in action during the Copa Libertadores football tournament group stage match against Colombia's Independiente Santa Fe at the Monumental Stadium in Buenos Aires, on May 19, 2021. (Photo by Juan Ignacio RONCORONI / various sources / AFP)

Našli su se u gadnom sosu, ali se i iz njega ipak izvukli…

Više od 20 zaraženih igrača, među kojima su sva četvorica vratara, imao je u svojim redovima River Plate. To nije bio problem za CONMEBOL, krovnu nogometnu organizaciju Južne Amerike, pa je ta momčad ipak morala odigrati utakmicu petog kola grupne faze Cope Libertadores.

Igrali su na domaćem terenu protiv Independientea iz kolumbijskog Santa Fea, na vrata je stao vezni igrač, Enzo Pérez, a na klupa je bila prazna. Ipak, domaći su opravdali neočekivani status favorita te slavili s 2-1 te stigli na prag prolaska skupine.

Rano je River poveo, već je u šestoj minuti imao veliku prednost od pogotka, iako je, uz Péreza na golu, imao tek četiri igrača iz standardne početne postave. Ostatak postave popunili su rezervisti te dva debitanta, jer CONMEBOL nije dozvolio priključenje juniorskih igrača.

Tek su domaći pokleknuli u 73. minuti, kada je na konačnih 2-1 smanjio izvjesni Kelvin Osorio. Nije to naškodilo Pérezu, koji je na kraju proglašen i igračem utakmice, uz ozljedu je skupio čak četiri obrane.

River Plate, odnosno popularni Los Millonarios, u svojim vitrinama imaju preko 50 trofeja, ali i ova je pobjeda jedna od najvećih u povijesti tog kluba, iako je naoko beznačajna.

Što tek reći za Independiente, to mu je zasigurno najteži poraz ikad…