Hrvatski odbojkaši izgubili su od Francuske, ali nastavljaju borbu za prolazak skupine na EP-u

03 September 2021, Estonia, Tallinn: Volleyball, Men: European Championship, Croatia - Germany, Preliminary Round, Group D, Matchday 2. Germany's Christian Fromm (r) in action. Photo by: Roman Koksarov/picture-alliance/dpa/AP Images

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija danas je nastavila svoj nastup na aktualnom Europskom prvenstvu. Nakon jučerašnje pobjede nad Latvijom (3-2), izabranici Emanuelea Zaninija tražili su iznenađenje protiv olimpijskog pobjednika Francuske u Tallinnu. Međutim, današnji hrvatski suparnici opravdali su status favorita i slavili 3-0 u setovima.

Prva dva seta većinom su bila jednosmjerna ulica. Francuzi su tijekom cijelog prvog seta održavali prednost od nekoliko poena razlike i brzo otišla na plus osam, a Hrvatska je svoj najveći niz ostvarila kada je s tri vezana poena uspjela smanjiti na 18-13. Međutim, Francuska je krajem seta napravila seriju 4-0 i slavila 25-15.

Drugi set završio je rezultatom 25-16 za Francuze: u jednom su trenutku ostvarili seriju 10-1 koja je potpuno usmjerila rezultat u njihovu korist, a Hrvatska je puno žilavija bila u trećoj dionici igre kada je u dva navrata prešla u vodstvo te većinu vremena bila u minusu od jednog ili dva poena. Zlatni olimpijci naposljetku su uspjeli iščupati pobjedu u tri seta slavljem 26-24 te tako upisati svoj drugi trijumf na prvenstvu.

Hrvatska je očekivano izgubila, ali borba za osminu finala se nastavlja: prekosutra naši odbojkaši nastupaju protiv domaćina Estonije koja ima jednak broj bodova s utakmicom više, a poslije toga slijedi ogled sa Slovačkom. U osminu finala prolaze četiri najbolje reprezentacije…