Hrvatski napadač nastavlja trpati. Pogledajte kako je sinoć postigao svoj 10. gol u sezoni

Mogao bi postati i rekorder svoje momčadi

Petar Musa u zimskom je prijelaznom roku pomalo začuđujuće napustio Europu i otišao igrati za FC Dallas u MLS. Međutim, to se 26-godišnjem Zagrepčaninu pokazalo kao dobra odluka; hrvatski napadač redovno igra i zabija u Americi, a sinoć je ponovno poentirao u pobjedi svoje ekipe nad Portland Timbersima (3-2).

Portland, čiji je trener Phil Neville, vodio je od osme minute pogotkom Antonyja Alvesa, no Musa je ugrabio izjednačenje za Dallas četiri minute nakon povratka s predaha.

The Moose, kako ga zovu Amerikanci, primio je loptu poslije proigravanja Tsikija Ntsabelenga i poentirao za 1-1, a to mu je bio 10. gol sezone u MLS-u i peti u zadnja četiri nastupa. Usput broji i dvije asistencije.

Musa bi mogao postati Dallasov rekorder

Zanimljivo, Musa je postao sedmi igrač u momčadskoj povijesti koji je došao do dvoznamenkastog broja golova za klub u svojoj prvoj sezoni. Mogao bi vrlo lako postati i najubojitiji u toj konkurenciji, budući da prvo mjesto drže Jason Kreis i Damian Alvarez s 13 golova u sezonama 1996. i 1998.

U nastavku smo gledali vrtoglavu utakmicu pa je Nkosi Tafari preokrenuo za Dallas u 61. minuti samo da bi Evander izjednačio već dvije minute kasnije. No, Teksašani su ugrabili pobjedu zahvaljujući Portlandovu igraču Cristhianu Paredesu koji je u 87. pogodio vlastitu mrežu.

Lijepo je vidjeti da Musa ovako zabija, a možda postane ponovno zanimljiv i hrvatskom reprezentativnom izborniku Zlatku Daliću, koji ga na kraju nije uvrstio na konačni popis za Euro.