Hrvatska je u Ljubljani uvjerljivo poražena od Slovenije

Hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je u Ljubljani od Slovenije 97-69 u pretposljednjem kolu prve runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Kakvu-takvu utjehu hrvatski košarkaši mogu pronaći u tome što je Finska u ranijem terminu uvjerljivo pobijedila Švedsku 85-69 pa je opcija prolaska u drugu rundu i dalje otvorena.

Hrvatska u zadnjem kolu igra protiv Finske na domaćem parketu, dok Švedska, s kojom Hrvatska ima bolji međusobni omjer, dočekuje Sloveniju. Te su utakmice na rasporedu 3. srpnja.

Što se tiče utakmice u Ljubljani, Damir Mulaomerović moći će biti zadovoljan s malo toga ili ničime.

Utakmica je praktički odlučena u prvoj četvrtini u kojoj su njegovi igrači ubacili samo osam poena. Slovenci su je pak završili s 33 poena i još je jednom do izražaja došla činjenica da Hrvatska ima ogromnih problema s kreiranjem napada iz driblinga.

Za to se danas koliko-toliko uspješno pobrinuo Mario Hezonja, ali bilo je to daleko od dovoljnog. Naznake nečeg boljeg Hrvatska je pokazala u drugoj četvrtini u kojoj je ubacila 27 poena i tijekom koje je jedno vrijeme otapala prednost Slovenaca.

Međutim, stigla je i Slovenska reakcija, treća četvrtina dobivena je rezultatom 22-16 i u principu su Slovenci do kraja utakmice Hrvatsku držali na sigurnoj udaljenosti od 20-ak razlike.

Goran Dragić i Luka Dončić obavili su svoj posao u prvom dijelu i povratka više nije bilo. Prvi je u prvih 20 minuta ubacio 15, a drugi 13 poena.

Hezonja je utakmicu završio s 22 poena, Ivica Zubac s 14, a Bojan Bogdanović s 13. Dončić je na koncu ubacio 21 poen, a Dragić 19, dok je Mike Tobey bio treći najbolji slovenski strijelac s 16 poena.