Hrvatska je jedva ostala živa. Evo kako su Budimir i Kramarić uspjeli izvući nešto iz utakmice

Moglo je i puno gore

Croatia's Andrej Kramaric, right, celebrates with teammate Luka Sucic after scoring their side's first goal during a Group B match between Croatia and Albania at the Euro 2024 soccer tournament in Hamburg, Germany, Wednesday, June 19, 2024. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Hrvatska je odigrala grozno prvo poluvrijeme drugog kola Eura 2024 protiv Albanije i bila na rubu katastrofe; Qazim Laci zabio je Vatrenima u 11. minuti i gurnuo ih na rub litice, ali momčad koju vodi Zlatko Dalić bolje je krenula u nastavak.

I to je brzo urodilo plodom — dugo su Vatreni lomili Albaniju i naposljetku je uspjeli slomiti u dvije minute. Nažalost, to nije trajalo dugo…

Igrala se 74. minuta kada je Ante Budimir, koji je ušao s klupe nekoliko minuta ranije, sjajno proigrao Andreja Kramarića, a on se sjajno izborio za udarac na lijevoj strani kaznenog prostora, gurnuo loptu kroz noge albanskom braniču i sjajno je pospremio u mrežu albanskog golmana.

Budimir i Kramarić kreirali preokret, ali to nije dugo trajalo

Nismo još ni proslavili taj pogodak, a već je u 76. Hrvatska preokrenula i otišla na 2-1; opet su glavnu ulogu imali Budimir i Kramarić.

Kramarić je tada proigrao Budimira koji je ubacio povratnu; Luka Sučić je pucao, a lopta se od dvojice Albanaca odbila u mrežu. Pogodak će se pisati kao autogol Klausa Gjasule. Međutim, to nije bilo dovoljno jer su Albanci upravo preko Gjasule izjednačili duboko u sudačkoj nadoknadi, a golove možete pogledati OVDJE.