Hrvatska je slavila protiv Austrije. Pratili smo i komentirali

SOCCER - NL, AUT vs CRO VIENNA,AUSTRIA,25.SEP.22 - SOCCER - UEFA Nations League, OEFB international match, L‰nderspiel, Nationalmannschaft Austria vs Croatia. Image shows the rejoicing of Luka Modric CRO. PUBLICATIONxNOTxINxAUTxSUIxSWE GEPAxpictures/xArminxRauthner

Tri dana nakon pobjede protiv Danske na Maksimiru, Hrvatska se priprema privesti kraju dio natjecanja po grupama u UEFA-inoj Ligi nacija.

Vatreni večeras protiv Austrije imaju priliku ne samo osvetiti se za poraz iz Osijeka, već i osigurati povijesni plasman na završni turnir. Pobjeda će reprezentaciji osigurati prvo mjesto, ali niti ona neće biti potrebna u slučaju da Danska ne pobijedi Francusku u drugom susretu.

Susret ćemo pratiti i komentirati, pridružite nam se.

Kraj utakmice. Hrvatska je osvojila prvo mjesto u skupini.

Deset minuta prije kraja, Hrvatska gotovo sigurno ide u polufinale Lige nacija.

Tri minute kasnije, Hrvatska ima dva gola razlike. Majer je ubacio nakon brzo izvedenog kornera, a Dejan Lovren pogađa glavom za 3-1.

Samo sedam minuta nakon što je ušao, Livaja dovodi Hrvatsku u vodstvo. Kovačić je u svom stilu iznio loptu iz svoje polovice, Perišić centrirao na drugu stativu, a Livaja glavom pogađa za vodstvo.

Austrija uzvraća udarac. Maximilian Wöber centrirao je s lijeve strane, ali Livaković još jednom brani, ovoga puta Michaelu Gregoritschu.

Dalić je napravio prve ne prisiljene zamjene; Borna Sosa ušao je umjesto Borne Barišića, a Marko Livaja umjesto Budimira.

Sabitzer je imao dvije prilike iz slobodnog udarca, ali dvaput gađa u živi zid.

Prva opasnija situacija u austrijskom kaznenom prostoru u nastavku. Modrić je presjekao linije, Vlašić zavrnuo s desne strane, ali ništa od toga.

Odnos snaga na terenu puno je ravnopravniji nego što je bio krajem prvog poluvremena. Hrvatska ne stvara prilike, ali nije niti pod pritiskom domaćina.

Počinje drugo poluvrijeme.

Kraj poluvremena. Kao i protiv Danske, Hrvatska je krenula sjajno, ali onda potonula. Austrija može otići na odmor kao puno zadovoljnija reprezentacija.

Austrija je još jednom bila blizu vodstvu. Xaver Schlager je istrčao kontru, pronašao Arnautovica, ali Livaković sjajno brani.

Danska vodi 2-0. Hrvatskoj treba pobjeda želi li na završnicu Lige nacija.

Dominik Livaković loše je istrčao na jednu visoku loptu, ali, na svu sreću, Baumgartner odbijanac šalje preko gola.

Danska je povela protiv Francuske u Kopenhagenu i trenutno se nalazi na prvom mjestu u skupini.

Vatreni su nakon primljenog pogotka, ali i nakon Brozovićevog izlaska, izgubili oštrinu i fokus; trenutno je Austrija bliže pogotku.

Mateo Kovačić se povukao dublje, na Brozovićevo mjesto, dok će Majer igrati isturenije uz Modrića.

Dvije dobre prilike za Austriju. Prvo je Marko Arnautovic šutirao iz daleka u 21., a onda, dvije minute kasnije, Baumgartner ima čistu gol šansu, ali promašuje. Austrija je opasna.

Nažalost, Marcelo Brozović se ozlijedio i mora napustiti teren. Zamijenit će ga Lovro Majer u 18. minuti.

Nakon dva pogotka u manje 10 minuta, utakmica se nastavila igrati u prilično visokom ritmu. Hrvatska zasad dominira posjedom, Austrija stoji nešto pliće i čeka priliku u kontrama.

Samo tri minute trajalo je hrvatsko vodstvo. Josip Stanišić loše je počistio jednu loptu, Marcel Sabitzer je centrirao, a Christoph Baumgartner glavom zabio za 1-1. Sjajan početak utakmice.

Hrvatska je krenula agresivno, napadački i to joj se odmah isplatilo. Nikola Vlašić protutnjao je desnom stranom, uposlio Luku Modrića, a kapetan dobrim udarcem u bliži kut zabija za 1-0!

Počela je utakmica.

Zlatko Dalić je odlučio pomiješati sastav u odnosu na Dansku. Jedini dio momčadi koji je nepromijenjen u odnosu na Maksimir je veza. Dalić je napravio pet promjena, najviše u obrani.

Vatreni će danas prezentirati svoj novi gostujući dres:

Što se tiče raspleta skupine, računica je jasna. Jedini ishod koji Hrvatskoj ne donosi prvo mjesto je onaj u kojem Danska pobjeđuje protiv Francuske, a Hrvatska gubi ili remizira s Austrijom. Sve je u rukama Vatrenih.

Hrvatska je dosad odigrala šest utakmica s Austrijom, od toga samo dvije natjecateljske. U jednoj je slavila, na Euru 2008., u drugoj je poražena, u Osijeku na početku ciklusa Lige nacija.