Hod na vodi: Arsenal je razbio Crystal Palace i zadržao prednost na vrhu

Arsenal's Bukayo Saka celebrates after scoring his side's fourth goal during the English Premier League soccer match between Arsenal and Crystal Palace at Emirates stadium in London, Sunday, March 19, 2023. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Arsenal je pobijedio Crystal Palace u sklopu 28. kola engleske Premier lige. Na Emiratesu su gosti nastradali s visokih 4-1 i nastavili svoju groznu formu u prvoj utakmici nakon odlaska trenera Patricka Vieire.

Topnicima je ovo šesta uzastopna pobjeda u ligi nakon mini-krize na početku veljače. Sada imaju osam bodova prednosti u odnosu na branitelja naslova Manchester City, koji ima utakmicu manje. S druge strane, Palace je sada 13 utakmica bez pobjede; posljednji puta slavio je 31.12. prošle godine.

Arsenal je do vodstva došao preko Gabrijela Martinellija u 28., nakon čega je na 2-0 povisio Bukayo Saka, asistent prvog pogotka. Na poluvrijeme se otišlo s 2-0, a Topnici su utakmicu riješili samo 10 minuta nakon početka nastavka. Granit Xhaka je nastavio svoj preporod i zabio za 3-0 u 55.

Jeff Schlupp je smanjio na 3-1 u 63., ali je heroj domaćih, Saka, vratio Arsenalu prednost od tri gola pogotkom u 74. Engleski reprezentativac došao je do brojke od 12 pogodaka i 10 asistencija u Premier ligi ove sezone. To mu je najbolji učinak u karijeri. Arsenal će reprezentativnu stanku dočekati u sjajnom raspoloženju.